Połowa to za mało. Koszykarze ŁKS przegrali z Siarką

Nie było niespodzianki w Tarnobrzegu, gdzie Siarka Jezioro wysoko pokonała koszykarzy ŁKS Łódź.
Zdecydowanym faworytem spotkania w Tarnobrzegu byli gospodarze, którzy po 28. kolejkach zajmowali w tabeli dziesiąte miejsce. Do miejsca dającego awans do play-off tracili tylko dwa punkty, więc jeśli marzą o walce z najlepszymi, to z zamykającym tabelę ŁKS po prostu musieli wygrać.

Dość nieoczekiwanie w pierwszej połowie ełkaesiacy stawili jednak rywalom twardy opór - pierwszą kwartę wygrali jednym punktem, a drugą jednym punktem przegrali. Szanse na sprawienie niespodzianki ŁKS zaprzepaścił na początku trzeciej kwarty, w której stracił 12 punktów z rzędu. Co prawda pod koniec tej części gry goście zmniejszyli straty do sześciu punktów (60:66), a w połowie czwartej nawet do czterech (74:78), ale na więcej stać ich już nie było.

O porażce koszykarzy z al. Unii - poza początkiem trzeciej kwarty - w dużej mierze zadecydowała również ogromna liczba strat, których zanotowali aż 19. Dla porównania gospodarze w całym meczu mieli ich tylko 8.

Siarka - ŁKS 88:79

Kwarty: 20:21, 22:21, 27:18, 19:19 ŁKS: Michalak 20, Zyskowski 14, Dłuski, Sulima po 13, Trepka 9, Szczepaniak, Malesa po 5, Kenig.

Skra, Budowlani, ŁKS Siemens... Cały sport z Łodzi i okolic na Facebooku Łódź - Sport.pl »