Sport.pl

Wielkie zamieszanie w ŁKS. Wiceprezes oskarża zawodniczki o ,,perfidne zachowanie? I doszukuje się spisku

- Walkower w meczu z Wisłą Kraków to efekt perfidnego zachowania Amerykanek - tak Mirosław Trześniewski, wiceprezes ŁKS-u Siemens AGD, tłumaczy odwołanie sobotniego spotkania.
W sobotę w hali przy al. Unii miał zostać rozegrany rewanżowy pojedynek pierwszej rundy play-off Ford Germaz Ekstraklasy między ŁKS-em Siemens a Wisłą Kraków. Wynik był formalnością, bo pierwsze spotkanie łodzianki przegrały różnicą aż 65 punktów. Mecz nie odbył się, bo Lauren Prochaska i Jetty McIntyre odmówiły występu w drużynie z al. Unii, a cztery polskie zawodniczki były kontuzjowane. - Lekarz nie dopuścił nas do gry - tłumaczyły Katarzyna Kenig, Olga Urbanowicz, Agnieszka Modelska i Justyna Jeziorna. Dlatego ŁKS Siemens był zmuszony oddać spotkanie walkowerem.

- Nie boję się użyć określenia, że obie zachowały się perfidnie, bo nie miały żadnych podstaw, aby nie zagrać. Nie mamy wobec nich żadnych zaległości finansowych - wyjaśniał na wczorajszej konferencji Trześniewski. Według niego Amerykanki miały ważne kontrakty do końca marca, ale niespodziewanie zmieniły termin wylotu z Polski i wróciły już do ojczyzny. Według wiceprezesa sekcji przyczyną wyjazdu był narastający w drużynie konflikt między koszykarkami zza oceanu a Polkami. - Podczas meczu w Krakowie ich zachowanie było niegodne sportowca - opowiadał.

Według nieoficjalnych informacji Amerykanki miały pretensje do Polek, że po zajęciu ósmego miejsca, gwarantującego utrzymanie w ekstraklasie, nie chciały grać, zasłaniając się kontuzjami. - Przyczyną naszej nieobecności były wyłącznie kłopoty zdrowotne. Tylko dlatego nie byłyśmy w stanie zagrać z Wisłą. Chciałabym zdementować też informację, że polskie zawodniczki nie chciały zagrać, aby w ten sposób zaprotestować przeciw czemuś - wyjaśniała Urbanowicz. - Jestem mocno rozżalona sobotnią sytuacją, bo liczyliśmy, że Amerykanki pomogą nam do końca sezonu.

Natomiast Katarzyna Kenig, kapitan ŁKS-u Siemens AGD, uważa, że Amerykanki postąpiły skandalicznie. - Pod względem finansowym były lepiej traktowane od Polek, ale wypięły się na klub. Wobec nich powinny zostać wyciągnięte konsekwencje.

Pojawiła się też teoria, że Amerykanki były celowo namawiane do wcześniejszego wyjazdu, gdyż przeżywający problemy klub z al. Unii po dwóch walkowerach zostałby automatycznie zdegradowany do pierwszej ligi. Taką tezę przedstawił Trześniewski. - Dochodzą do mnie różne informacje, że są kluby, które chciałyby nas wyrzucić z ósemki - ujawnił wczoraj.

Czy to możliwe? - Nic o tym nie wiem, ale łodzianki po drugim walkowerze zostałyby przesunięte na ostatnie miejsce w tabeli, a pozostałą piątka zespołów w fazie play-out wyłoniłaby tylko jednego spadkowicza - wyjaśnia Grzegorz Ziemblicki, wiceprezes PLKK.

Trześniewski zapewnia, że ŁKS-owi Siemens AGD spadek nie grozi. Planuje bowiem na początku kwietnia zgłosić do rozgrywek przynajmniej pięć juniorek, które będą mogły zagrać w meczach o siódme miejsce.

KOMENTARZ

Jerzy Walczyk

Mówienie o buntowaniu Amerykanek to temat zastępczy, żeby odwrócić uwagę od rzeczywistej sytuacji klubu. Prawda jest taka, że w ŁKS-ie Siemens od dawna brakuje pieniędzy niemal na wszystko. Budżet sekcji opierał się na 350 tys. zł z urzędu miasta. To dużo za mało. W najbliższych dniach w klubie pojawi się komornik, bo były trener Adam Prabucki wygrał w sądzie sprawę o zaległe pensje. Toczą się także kolejne sprawy o wypłatę zaległości wobec byłych zawodniczek. Trzeba też zapłacić 6 tys. zł kar za walkower, brak licencji trenerskiej Witolda Baka i skandaliczne zachowanie kibiców w czasie derbów. To pokazuje, że kłopoty ŁKS-u dopiero się zaczynają, a pomysłu na ich rozwiązanie nie widać.

Więcej o:
Komentarze (3)
Wielkie zamieszanie w ŁKS. Wiceprezes oskarża zawodniczki o ,,perfidne zachowanie? I doszukuje się spisku
Zaloguj się
 • brasi1

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko czekać aż zaczną znowu żebrać i wyłudzać od miasta pieniądze

 • jazz1910

  Oceniono 2 razy 2

  :-)
  kolejna patologia do rozwiązania.

 • imone

  Oceniono 4 razy 2

  łks=dziadostwo niezależnie czym się zajmuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX