ŁKS ma 3,5 mln zł długu mniej! Do tego... "Negocjacje z ZUS i Urzędem Skarbowym zakończyły się sukcesem"

ŁKS przygotowuje się do złożenia wniosku licencyjnego. Akcjonariusze spółki zamienili właśnie swoje pożyczki na akcje spółki, a prezes klubu odwiedził ZUS i Urząd Skarbowy. Jak zapewnia, wizyty były udane
Tuż przed godz. 17 we wtorek ŁKS S.A. wydał komunikat: "We wtorek odbyło się zgromadzenie akcjonariuszy Łódzkiego Klubu Sportowego SA. Podczas zebrania zapadła decyzja o oddłużeniu Spółki na kwotę około 3,5 miliona złotych. Stało się tak za sprawą decyzji dotychczasowych pożyczkodawców (akcjonariuszy Jakuba Urbanowicza, Filipa Keniga, Jarosława Turka oraz innych osób powiązanych ze Spółką), którzy zamienili swoje pożyczki na akcje.

Ustalono także, że w najbliższych tygodniach dojdzie do sformalizowania umowy inwestycyjnej z podmiotami reprezentowanymi przez aktualnego prezesa Andrzeja Voigta, mającego na celu dalsze dokapitalizowanie Spółki.

Podjęta została decyzja o kontynuowaniu działań przygotowujących Spółkę do wprowadzenia na giełdę New Connect, które ma nastąpić latem bieżącego roku".

Rzecznik prasowi ŁKS poinformował również, że w ostatnich dniach prezes Andrzej Voigt odbył dwa bardzo ważne spotkania w Urzędzie Skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. - Nasze negocjacje zakończyły się sukcesem, co może mieć niebagatelne znaczenie w procesie licencyjnym . Po spłaceniu zaległych należności w Urzędzie Skarbowym uzyskaliśmy potwierdzenie o niezaleganiu z podatkami, a nasze stosunkowo niewielkie zadłużenie, które zostało do uregulowania w ZUS, zostanie rozłożone na dwie raty - powiedział prezes ŁKS.