ŁKS Łódź - Siarka Jezioro Tarnobrzeg, czyli koniec sezonu coraz bliżej

Już tylko trzy mecze pozostały koszykarzom ŁKS do zakończenia pierwszego sezonu w Tauron Basket Lidze. Pierwszy z nich podopieczni Piotra Zycha rozegrają w Wielką Sobotę, gdy o godz. 15 zmierzą się w Atlas Arenie z Siarką Jezioro Tarnobrzeg.
Dla gospodarzy będzie to zarazem przedostatnie spotkanie przed własną publicznością. Ostatnie czeka ich w najbliższą środę, a przeciwnikiem ełkaesiaków będzie PBG Basket Poznań.

W pojedynku z drużyną z Tarnobrzegu ponownie zabraknie Michała Michalaka, który tego dnia wystąpi w Portland w Nike Hoop Summit, czyli niezwykle prestiżowym meczu dla największych talentów świata. Oprócz niego przeciwko Siarce nie zagra także przebywający w Chinach Filip Kenig.

Faworytem meczu są goście, którzy w tym sezonie wygrali z ŁKS wszystkie trzy mecze. W ostatnich spotkaniach (za wyjątkiem środowej wysokiej porażki z AZS Koszalin) łodzianie grają jednak zdecydowanie lepiej i jeśli w sobotę pokażą się z równie dobrej strony, jak przeciwko Kotwicy Kołobrzeg czy AZS Politechnice Warszawskiej, to szans na zwycięstwo z pewnością zabierać im nie można.