Sport.pl

ŁKS szuka następcy Piotra Świerczewskiego. Na liście Arteniuk i Grembocki

Szefowie ŁKS szukają nowego trenera, który poprowadzi drużynę w pierwszej lidze. - Mercato już się zaczęło - przyznaje Piotr Voigt, prezes klubu z al. Unii.
W środę Voigt stwierdził, że na nazwisko nowego szkoleniowca należy poczekać do końca maja. Według naszych informacji wybór zostanie dokonany spośród dwóch trenerów - dotychczasowi akcjonariusze chcą zatrudnić Tomasza Arteniuka, a prezes - Jacka Grembockiego. Zwolennikiem tego pierwszego wciąż jest Jarosław Turek, który forsował jego kandydaturę w przerwie zimowej. Jednak po zmianie władzy w spółce drużynę poprowadził Piotr Świerczewski.

Teraz jego kandydatura wróciła. - Jestem po rozmowach z działaczami ŁKS-u - przyznał w czwartek były szkoleniowiec m.in. Szczakowianki Jaworzno i Olimpii Elbląg.

- Przedstawiłem swoją wizję zespołu. Jeżeli zostanie zaakceptowana, podpiszę kontrakt - dodaje.

Arteniuk chce mieć wpływ na kadrę zespołu i przede wszystkim wcześniej wiedzieć, gdzie drużyna będzie trenować i rozgrywać mecze ligowe. Zapewnia, że gdyby zimą trafił do ŁKS-u, nie zostałby on zdegradowany z ekstraklasy. Arteniuka chwali Mariusz Łaski, były trener m.in. Startu Łódź i Ceramiki Opoczno. - To doskonały motywator, całkowicie oddany pracy - argumentuje.

Drugi kandydat - Grembocki - na stałe mieszka w Gdańsku. Obecnie jest bezrobotny. Po odejściu dwa lata temu z Bałtyku Gdynia nie prowadził samodzielnie żadnego klubu ligowego. Nieoficjalnie pomaga w Amatorze Kiełpino, występującym w V lidze. Pracuje też w szkółce piłkarskiej. Wcześniej był trenerem Polonii Warszawa. Główną przeszkodą w jego zatrudnieniu jest brak licencji. Według strony PZPN do końca czerwca posiada ważną licencję UEFA A, która pozwala na prowadzenie drużyn tylko w II lidze.

- To problem do przeskoczenia - uważa Marek Chojnacki, były trener ŁKS-u. Jego zdaniem PZPN wyznaczy termin, w którym Grembocki będzie musiał napisać pracę dyplomową, a do momentu jej obrony przyzna licencję warunkową.

Kto powinien zostać nowym trenerem ŁKS?
Więcej o:
Komentarze (6)
ŁKS szuka następcy Piotra Świerczewskiego. Na liście Arteniuk i Grembocki
Zaloguj się
 • only1908

  Oceniono 8 razy 6

  czy juz naprawde nie ma lepszych trenerow w polsce......?

 • doobie

  Oceniono 6 razy 4

  licze na grembockiego. jego konferencje prasowe i wywiady to byla jedyna ciekawa rzecz w calej tej ekstraklasie!

 • oklodz61

  Oceniono 5 razy 3

  Arteniuk, też tak uważam, gdyby został wiosną trenerem, ŁKS by nie spadł.........Grembocki - trener "bez wyrazu"!

 • sebaswcom29

  Oceniono 3 razy 1

  chyba cos sie pismakom z GW p)(*&^%$£!}o swir byl tylko menedzerem(a nieoficjalnie trenerem) wiec chyba zostal zwolniony zolw pyrdol a arteniuk niech tez nie gada ze jakby on zostal trenerem wczesniej to by LKS nie spadl, gdzie on trenowal i kogo ma takie sukcesy jako trener jak menedzer swir czy byly trener pyrdol (awans z pierwszej ligi) czyli prawie zadnych, moglbys voigt na tym mercato poszukac lepiej jest duzo bezrobotnych trenerow pasieka lub michniewicz ci goscie maja tez niezle cv no tak ale najwazniejsza jest kasa.

 • sterlecki

  Oceniono 5 razy 1

  Grembocki - w sam raz na II ligę. Nędzota.

 • przeprosispadaj

  Oceniono 5 razy -3

  Czyżby Świr był trenerem ŁKSu? Z tego co pamiętam tę funkcję pełnił p. Pyrdoł. Więc po co szukac nowego trenera skoro dotychczasowy nie podał się do dymisji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX