Prezes ŁKS zbiera rady dotyczące drużyny... na Facebooku

Po co komu dyrektorzy sportowi i sztab doradców? Przecież o przyszłość klubu można spytać się znajomych z portalu - z takiego założenia musiał chyba wyjść Andrzej Voigt, prezes ŁKS Łódź, który rady dotyczące przyszłości drużyny zbiera na Facebooku.
Piłkarze ŁKS zakończyli ostatni sezon T-Mobile Ekstraklasy na 15. miejscu i w efekcie spadli do pierwszej ligi. To nie jedyny problem klub z al. Unii, który zmaga się także z wielkimi problemami finansowymi i organizacyjnymi. Wciąż nie wiadomo również, jaki trener poprowadzi drużynę w przyszłym sezonie - czy wciąż ma być to Piotr Świerczewski (oficjalnie menadżer zespołu), za którego kadencji ełkaesiacy wygrali tylko jeden mecz, czy też lepiej w jego miejsce sprowadzić innego szkoleniowca. Wielką niewiadomą jest również kadra ŁKS - wiele wskazuje na to, że latem z al. Unii odejdzie nawet kilkunastu piłkarzy.

Niepewny przyszłości Andrzej Voigt o dalsze działania w zarządzanym przez siebie klubem postanowił spytać się w dość nietypowy sposób. "Wszyscy chcą znaczących zmian w drużynie i na ławce trenerskiej w Klubie ŁKS - czekam na Wasze komentarze, ja chcę wzmocnienia tego co jest budowane od 3 miesięcy" - napisał na swoim profilu na Facebooku prezes ŁKS.

Na jego wiadomość odpowiedziało kilkunastu znajomych. "A może zamiast konkretnych wzmocnień, opracować solidną politykę motywacyjną, zbudować bliższe relacje między zawodnikami? przełoży się to na grę na boisku, wzmocnić to jeszcze ograniczeniem swobody taktycznej i się uda:)" - brzmi pierwszy post.

"Bardzo bym chciał, by ŁKS znowu jak za dobrych lat prowadził MAREK CHOJNACKI, ale skoro jest na to mała szansa, zostawcie Świerczewskiego i dajcie mu szasnę ;)" - proponuje inny ze znajomych Voigta. "Myślę, że jest wielu bardzo dobrych, młodych piłkarzy pomijanych przez trenerów, że warto ich dokupić i mieć oddanych graczy [pisownia poprawiona - przyp. red.] - dodaje ktoś inny.

Warto podkreślić, że to nie jedyny oryginalny pomysł Voigt, który prezesem ŁKS został w lutym. Od tamtej pory nowy szef klubu zdołał zasłynąć już m.in. pomysłem, aby na derby Łodzi sprowadzić na stadion przy al. Unii telebim, na którym miały być puszczane teledyski... jego żony, Anii Voigt.

Voigt nie był pierwszy

Nie tylko prezes ŁKS postanowił rozmawiać o losach klubu za pomocą internetu. We wtorek napisaliśmy, że podobną drogą zdecydował się pójść Tomasz Wieszczycki. Były piłkarz, trener i działacz klubu z al. Unii, z którego odszedł jesienią, założył na najpopularniejszym forum kibiców ŁKS wątek "CO DALEJ?????" - Postanowiłem zarejestrować się i napisać parę słów ponieważ też jestem wk...ony jak większość z Was - zaczął rozmowę na forum lksfans.pl Wieszczycki.

Radzenie się prezesa ŁKS znajomych na Facebooku to zdaniem ciebie...