Sport.pl

Prezes zdegradowanego ŁKS sugeruje na Facebooku... ustawienie meczów z końca sezonu

- Wolę z ŁKS grać w I lidze niż być prezesem i sponsorem przekrętów - napisał na swoim profilu na Facebooku Andrzej Voigt, prezes ŁKS Łódź, spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy.
W ubiegłym tygodniu ujawniono informację o korupcji w GKS Bełchatów, którego piłkarze - według prokuratury i CBA - GKS-u Bełchatów zrzucali się na kupowanie meczów w sezonach 2003/04 i 2004/05, co miało im zapewnić awans do ekstraklasy.

Podejrzanych jest ponad 20 zawodników, a każdy piłkarz ma postawiony jeden zarzut korupcyjny, ale bardzo rozbudowany.

Wśród oskarżonych są m.in. byli reprezentanci Polski Radosław Matusiak (prosił o podawanie jego nazwiska) i Łukasz G., obecny mistrz Polski Dariusz P, a także trzej piłkarze GKS, z którymi klub z Bełchatowa postanowił rozwiązać kontrakty - Jacek P., Łukasz S. i Grzegorz F.

Całą sprawę na swoim profilu na Facebooku postanowił skomentować Andrzej Voigt, prezes klubu z al. Unii. "Wolę z ŁKS grać w I lidze niż być Prezesem i sponsorem przekrętów. Ciekawe, że kluby związane ze Skarbem Państwa (KGHM i PGE ), czyli Zagłębie Lubin i PGE GKS Bełchatów niewiele w tej kwestii nie zrobiły - dalej sponsorują kluby, które są zamieszane w gigantyczne afery korupcyjne, osobiście nie wierzę i wielu innych, mi podobnych, realnie po ziemi chodzących, że to działo się bez wiedzy niektórych trenerów i działaczy w tym czasie ...ciekawe, jak zareaguje na te patologie PZPN i UEFA" - napisał na swoim profilu Voigt [pisownia oryginalna - przyp. red.]

Kilka minut później prezes ŁKS, który zakończył ostatni sezon na 15. miejscu i w efekcie został zdegradowany do pierwszej ligi, napisał kolejną wiadomość. "Przykra sprawa dla kibiców GKS Bełchatów, szkoda mi ich, tak po ludzku - kiedy ten piłkarski POKER skończy się w Polsce ? może niektórzy polscy dziennikarze te kwestie potraktują poważniej, gdyż inaczej będą ciągle komentować w Canal + mecze, które są z góry ustawione ..., mam na myśli tu kolegę Wieszcza [Tomasza Wieszczyckiego, który niedawno nazwał Voigta bajkopisarzem - przyp. red.] i innych, których cenię za ich wiedzę i umiejętności piłkarskie ale ...czy niektóre wyniki końca rundy wiosennej jego i innych naprawdę nie zdziwiły ??? czy warto wygrywać w życiu za wszelką cenę ??? świat wg Kiepskich kończy się ..." - napisał wymownie Voigt.

Więcej o:
Komentarze (31)
Prezes zdegradowanego ŁKS sugeruje na Facebooku... ustawienie meczów z końca sezonu
Zaloguj się
 • nakahed90

  Oceniono 46 razy 30

  Człowieku nie ośmieszaj się. Niech wreszcie do Ciebie dotrze, że ŁKS był jedną z dwóch najgorszych drużyn w lidze, i dlatego spadł.

 • zabavnik

  Oceniono 18 razy 16

  przede wszystkim trzeba zacząć od tego że wiarygodność tego pana jest żadna jeszcze nie tak dawno mówił jak to cudownie spłaca długi ŁKS-u a jak wiadomo rzeczywistość jest troszeczkę inna

 • sirferdek

  Oceniono 18 razy 14

  Do Świerczewskiego - człowieka kontaktów - straciłem już szacunek, strasznie dziwny typ się z niego zrobił, że aż mnie śmieszy. Ten prezes nie lepszy... ŁKS w sezonie, który się na szczęście skończył, był największą lipą jaką miałem okazje w życiu oglądać... I przyznają to sami kibice ŁKSu więc te pitolenie, że korupcja, że zero w kasie, że nie było możliwości normalnych treningów wsadźcie sobie w cztery litery. ŁKS się nawet na 1 lige nie nadaje, a Świerczewski wyjechał z tekstem, że za rok chcą walczyć o puchary... ZARZĄD JEST KOMICZNY, "MANAGER" JEST KOMICZNY. Zero doświadczenie, samo pitolenie o niczym.

 • akwilon_stg

  Oceniono 24 razy 14

  Voigt nie wiem czy wiesz, ale jak masz wiedzę o przestępstwie i się nią nie podzielisz z odpowiednimi organami, to sam jesteś przestępcą. Zakładam, że jednak takiej wiedzy nie masz i tylko się ośmieszasz. ŁKS sportowo jest za słaby na Ekstraklasę, organizacyjnie nawet na pierwszą ligę, a ze względu na wielkie długi, wieloletnie zaniedbanie w normalnym kraju nie miałby szans na grę nawet w tej pierwszej lidze.

 • pijanymarynarz

  Oceniono 12 razy 10

  Winę na korupcję i układy za spadek swojej drużyny zrzuca człowiek, który zatrudnił jako "trenera" Świerczewskiego... Trochę pokory.

 • dzej1910

  Oceniono 16 razy 10

  śmieszny ten prezio. Sam prawie płakał, żeby tylko łoobodziński się zgodził grać w tym bagnie, a teraz mu korupcja w KGHM przeszkadza...
  Myślał też, że wystarczy świerczewski w sweterku armaniego i ekstraklasa się sama załatwi :D

 • primavera1973

  Oceniono 16 razy 8

  Ten Prezesino łKAŁesu to rzeczywiście kosmita - mitoman. Facet jest jakby z innej rzeczywistości businessowo-sportowej. ŁKSa tonie na lata na zapleczu ekstraklasy i dobrze bo potencjału na 2 kluby ekstraklasy w tym mieście nigdy nie było. Stadion miejski dla RUGBYSTÓW !

 • anchois_45

  Oceniono 18 razy 8

  Pewnie pierwszych pięć porażek kałesu z bilansem bramek bodajze 2-18 też było ustawione!

 • rucki

  Oceniono 18 razy 8

  powiedz pan, jak sie przygotowywał pański ŁKS w przerwie zimowej do rundy wiosennej... jakich mieliście zawodników (=szrot) i jakiego mieliście trenera... może tu były popełnione podstawowe błędy? jakby ustawiali, to mistrzem zostałaby Legia, a nie pozbawiony wpływów Ślask...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX