Prezes zdegradowanego ŁKS sugeruje na Facebooku... ustawienie meczów z końca sezonu

- Wolę z ŁKS grać w I lidze niż być prezesem i sponsorem przekrętów - napisał na swoim profilu na Facebooku Andrzej Voigt, prezes ŁKS Łódź, spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy.
W ubiegłym tygodniu ujawniono informację o korupcji w GKS Bełchatów, którego piłkarze - według prokuratury i CBA - GKS-u Bełchatów zrzucali się na kupowanie meczów w sezonach 2003/04 i 2004/05, co miało im zapewnić awans do ekstraklasy.

Podejrzanych jest ponad 20 zawodników, a każdy piłkarz ma postawiony jeden zarzut korupcyjny, ale bardzo rozbudowany.

Wśród oskarżonych są m.in. byli reprezentanci Polski Radosław Matusiak (prosił o podawanie jego nazwiska) i Łukasz G., obecny mistrz Polski Dariusz P, a także trzej piłkarze GKS, z którymi klub z Bełchatowa postanowił rozwiązać kontrakty - Jacek P., Łukasz S. i Grzegorz F.

Całą sprawę na swoim profilu na Facebooku postanowił skomentować Andrzej Voigt, prezes klubu z al. Unii. "Wolę z ŁKS grać w I lidze niż być Prezesem i sponsorem przekrętów. Ciekawe, że kluby związane ze Skarbem Państwa (KGHM i PGE ), czyli Zagłębie Lubin i PGE GKS Bełchatów niewiele w tej kwestii nie zrobiły - dalej sponsorują kluby, które są zamieszane w gigantyczne afery korupcyjne, osobiście nie wierzę i wielu innych, mi podobnych, realnie po ziemi chodzących, że to działo się bez wiedzy niektórych trenerów i działaczy w tym czasie ...ciekawe, jak zareaguje na te patologie PZPN i UEFA" - napisał na swoim profilu Voigt [pisownia oryginalna - przyp. red.]

Kilka minut później prezes ŁKS, który zakończył ostatni sezon na 15. miejscu i w efekcie został zdegradowany do pierwszej ligi, napisał kolejną wiadomość. "Przykra sprawa dla kibiców GKS Bełchatów, szkoda mi ich, tak po ludzku - kiedy ten piłkarski POKER skończy się w Polsce ? może niektórzy polscy dziennikarze te kwestie potraktują poważniej, gdyż inaczej będą ciągle komentować w Canal + mecze, które są z góry ustawione ..., mam na myśli tu kolegę Wieszcza [Tomasza Wieszczyckiego, który niedawno nazwał Voigta bajkopisarzem - przyp. red.] i innych, których cenię za ich wiedzę i umiejętności piłkarskie ale ...czy niektóre wyniki końca rundy wiosennej jego i innych naprawdę nie zdziwiły ??? czy warto wygrywać w życiu za wszelką cenę ??? świat wg Kiepskich kończy się ..." - napisał wymownie Voigt.