Sport.pl

ŁKS. Trener Chojnacki spotkał się z prezesem Voigtem i podziękował za współpracę siedmiu piłkarzom. Wśród nich m.in. Adamski, Mięciel i Iwański

We wtorek doszło do spotkania trenera ŁKS Marka Chojnackiego z prezesem, klubu Andrzejem Voigtem. - Wiele spraw udało się wyjaśnić, ale nie wszystkie - opowiada szkoleniowiec, który tego samego dnia poinformował siedmiu piłkarzy z dotychczasowej kadry, że nie muszą przyjeżdżać na pierwszy po wakacjach trening.
Ustalono przede wszystkim, że drużyna na pierwszym po wakacyjnym treningu spotka się 25 czerwca o godz. 11. - Spodziewam się, że na zajęciach będzie przynajmniej 18 zawodników - mówi Chojnacki. Większość z nich wciąż ma ważne kontrakty z ŁKS-em, a także gracze z zespołu Młodej Ekstraklasy. Dowiedzieliśmy się, że została także stworzona lista, na której znalazły się nazwiska piłkarzy, którzy nie muszą przyjeżdżać na pierwsze zajęcia. Potwierdza to szkoleniowiec, ale chce zdradzić, kto się na niej znalazł. - Wolę, aby dowiedzieli się od nas, a nie z mediów - tłumaczył we wtorek popołudniu Chojnacki. Tego samego dnia wieczorem ŁKS poinformował już oficjalnie, że w rozmowie telefonicznej szkoleniowiec zwolnił z pierwszych zajęć siedmiu piłkarzy. Byli to: Marcin Adamski, Maciej Bykowski, Maciej Iwański, Piotr Klepczarek, Marcin Mięciel, Damian Seweryn i Robert Szczot. - Na pierwszym treningu zabraknie też Marka Saganowskiego i Antoniego Łukasiewicza, którzy pomimo kontraktów ważnych do 30. czerwca, dostali zgodę na wcześniejsze rozpoczęcie zajęć w nowych klubach - Legii Warszawa i Górniku Zabrze - dodaje Jarosław Paradowski, rzecznik klubu.

Pod znakiem zapytania stanęła też konsultacja, którą Chojnacki zaplanował pod koniec tygodnia. Mieli wziąć w niej udział młodzi gracze. Jednym z elementów sprawdzianu byłby sobotni sparing. - Pozostało jeszcze kilka dni, może coś uda się zorganizować - pociesza się szkoleniowiec.

Największym problemem jest jednak licencja na występy w I lidze. W poniedziałek w PZPZ ma zapaść ostateczną decyzję, czy ŁKS zostanie dopuszczony do rozgrywek. Prezes Voigt cały czas nie uzupełnił wszystkich brakujących dokumentów. Wczoraj był także w ZUS-ie, z którym klub nadal nie ma podpisanej ugody. - Po rozmowie z prezesem można wywnioskować, że sprawy idą w dobrym kierunku - mówi Chojnacki.

Więcej o:
Komentarze (12)
ŁKS. Trener Chojnacki spotkał się z prezesem Voigtem i podziękował za współpracę siedmiu piłkarzom. Wśród nich m.in. Adamski, Mięciel i Iwański
Zaloguj się
 • mur67

  Oceniono 8 razy 8

  A czy parę dni temu (czwartek?) niejaki Pan ..... z klubu zwanego .... nie obwieszczał wszem i wobec że dostarczył już WSZYSTKIE DOKUMENTY które chciała komisja na drugim spotkaniu?
  a tu nagle .... brak ugody z ZUSem???????????????????
  to się chyba kłamstwo nazywa

 • mondocane9

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to sprawy idą w dobrym kierunku?
  Przecież zdaniem Voigta, wniosek był już dobry nawet na Ekstraklasę.
  No proszę, to z ZUS-em nie ma jeszcze podpisanej umowy ?
  A wypowiedź Voigta o "nieistotnych papierkach" których żąda PZPN to żart?
  Voigt usuń się w cień i oszczędź wstydu.
  Codziennie coraz to zabawniejsze newsy wysyłasz do mediów.

 • dzej1910

  Oceniono 19 razy 5

  Tuż na okienkiem skomentuj jest link "Kup licencję". Klikacie w to bazary? Może pomoże coś...

 • doobie

  Oceniono 11 razy 5

  podziekowano za wspolprace? koncza im sie kontrakty, klub ma w stosunku do nich potezne zaleglosci finansowe i zawsze to lepiej brzmi,ze odchodza bo nie spelniaja oczekiwan lub cos rownie idiotycznego, niz ze nie moga zostac, bo klub to kosztuje zbyt zdrogo.szkoda mi kibicow, ale ten klub to jest twor na miare polonii bytom, tam tylko kopalniane podpory i stemple powoduja, ze cale to towarzystwo nie zapada sie pod ziemie.

 • nadajacy_z_basenu

  Oceniono 4 razy 4

  A ja mam pytanie dlaczego autor artykułu nie traktuje poważnie czytelnika? Byk na na byku (popołudniu, po wakacyjnym etc), zjadane wyrazy (Potwierdza to szkoleniowiec, ale chce zdradzić, kto się na niej znalazł. - Wolę, aby dowiedzieli się od nas, a nie z mediów - tłumaczył we wtorek popołudniu Chojnacki. ) lub zdania potworki: "W poniedziałek w PZPZ ma zapaść ostateczną decyzję, (...) DRAMAT i żenada!

 • dzej1910

  Oceniono 14 razy 4

  lol - newsów z kloaki ciąg dalszy. Ponadto nieoficjalnie wiadomo, że wniosek kałesu na ekstraklasę jest naprawdę DOBRY.
  A z Zus-em już podpisane było wszystko :D

 • 2zbigk

  Oceniono 4 razy 0

  brawo trenerze

 • wwv1909

  Oceniono 11 razy -1

  a co z 100000 milionowym długiem Widzewa?
  To spisek GW, Bińczyka i Bońka!
  a na poważnie - Polonia Bytom jest w lepszej sytuacji niż ełkałes i nie dostała licencji na.... drugą ligę!
  czas aby prokuratura przyjrzała się działaniom Voigta w sprawie licencji. Przypominają one działania Filipiaka trzy lata temu, kiedy wyrzucono ełkałes kosztem Sracovii

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX