Pierwszy sparing piłkarzy ŁKS. Trener Marek Chojnacki zaczyna selekcję

Kolejni zawodnicy przyjechali na testy do ŁKS. Decyzja o ich przydatności do zespołu zapadnie po sobotnim sparingu.
Na czwartkowych zajęciach było 18 zawodników, a już w piątek 22. Cześć szybko jednak oblała testy, bo szkoleniowiec zrezygnował z dwójki Brazylijczyków. Ich miejsce zajęło czterech nowych graczy. Najbardziej znanym z nich jest Jacek Kuklis, który ostatnio występował w Sokole Aleksandrów. To brat byłego widzewiaka Piotra, obecnie występującego w Arce Gdynia.

W Aleksandrowie, tyle że w drugim zespole, występował także kolejny testowany zawodnik - napastnik Tomasz Grochulski. Do kadry włączono została także kolejną grupę piłkarzy z rozwiązanej już drużyny Młodej Ekstraklasy, m.in. Dawida Strzelczyka, który w poprzednim sezonie zdobył cztery bramki.

W sobotę o godz. 11 na stadionie przy al. Unii zostanie rozegrany mecz kontrolny. Podobno wystąpią w nim także tacy gracze, których trener od razu widzi w składzie. - Żadnych nazwisk nie ujawnię - zastrzega jednak Chojnacki.

Wszyscy w ŁKS czekają jednak na poniedziałek, kiedy w Warszawie zapadnie decyzja o licencji. - Gdy klub ją dostanie, zaproponujemy piłkarzy z wyższej półki - mówią współpracujący z ŁKS menedżerowie.

W piątek Antoni Łukasiewicz podpisał kontrakt z Górnikiem Zabrze. W poprzednim sezonie wystąpił on w 23 meczach klubu z al. Unii, w których strzelił trzy gole.