Sport.pl

ŁKS bez licencji na pierwszą ligę. Prezes Andrzej Voigt tłumaczy się na Facebooku: "Sytuacja jest ciągle daleka od normalności"

Andrzej Voigt, prezes ŁKS wydał oświadczenie na swoim profilu na Facebooku w sprawie nieprzyznania licencji jego klubowi na grę w pierwszej lidze.
Klub z al. Unii po raz drugi nie otrzymał prawa gry na zapleczu ekstraklasy. Jeśli przez tydzień nie znajdzie kilkuset tysięcy złotych na spłacenie części długów, to zostanie zdegradowany do drugiej ligi. Sytuacja wtedy jeszcze bardziej się pogorszy, co będzie oznaczało, że klub prawdopodobnie rozpocznie rozgrywki od czwartej ligi.

Andrzej Voigt, prezes ŁKS wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie na swoim profilu na Facebooku. Przedstawiamy oryginalną treść wpisu: "Prawda jest następująca o ŁKS Łódż SA: ZUS wczoraj wieczorem zapłacony, w całości wymagalnej kwoty - mieliśmy przez czas moich rządów w Klubie wielokrotnie zablokowane konta przez zajęcia kilku byłych już zawodników takich jak: Bykowskiego i Mięciela, Adamskiego, Kołakowskiego (menadżera z dawnych czasów ŁKS Łódź), z tego względu nie mogliśmy nic na ZUS przelać, potem sukcesywnie nam bank konta zwalniał i kolejne zajęcia. Niestety, kwota do ZUS zaległości była na poziomie ok. 300 000 PLN, płaciliśmy ratami, bez całości nie mogliśmy podpisać Ugody z ZUS;

Dzięki temu, że Klub zagrał w rundzie wiosennej (drużynę od prawie ZERA zorganizowaliśmy w 3 tygodnie wspólnymi siłami akcjonariuszy i znajomych z innych klubów ), Klub otrzymał środki z T-Mobile, z transmisji telewizyjnych, wsparcie z miasta Łódź, etc. to razem dla Klubu było około 2,5 mln PLN; sami ze znajomymi daliśmy w lutym i marcu br. zaliczki na podwyższenie kapitału na 3 mln PLN ok. 400 000 PLN cash'em, zabezpieczone na akcjach Klubu, podwyższyliśmy kapitał akcyjny Klubu o ponad 3,8 mln PLN zamieniając dług Klubu na nowe akcje i tym samym tą przykrą dla pożyczkodawców metodą - bardzo obniżyliśmy dług w Klubie; zawarliśmy ugody z wieloma zawodnikami i pracownikami na które wydaliśmy ponad 1,2 mln PLN gotówką etc.

Odblokowaliśmy konta Klubu. Czy to mało na 4 miesiące pracy w Klubie, który dla mnie stał się drugim DOMEM ????

Sytuacja w Klubie jest ciągle daleka od normalności, ale w lutym br. umawiałem się na plan 3 - letni, tylko niekompetentni mogą oczekiwać w dobie tak poważnych problemów w gospodarce, że przyjdą ludzie i firmy, które wyłożą duże środki bez sprawdzenia faktycznego stanu Klubu; Bonanza niektórych Klubów, sponsorowanych na wiele milionów PLN zespółek Skarbu Państwa skończyła się

i teraz zaczyna się powoli powrót do KORZENI, czyli praca z młodzieżą, bilansujące się budżety, w ŁKS jesteśmy blisko tego momentu i za 2012 rok opublikujemy dane finansowe Klubu w mediach, tak aby zyskać miano Klubu przejrzystego.

Wg mnie jeszcze kilka miesięcy trzeba ciężko popracować;

NOWA Perspektywa jest - nowy stadion i zaplecze - w budowie,młodzi wychowankowie Akademii ŁKS też sobie dobrze radzą - półfinał Mistrzostw Polski to coś - mamy kilka tygodni na dalsze działania restrukturyzacyjne.

Nic nie gwarantuję i nie obiecuję, tylko ostro pracuję z obecnymi akcjonariuszami, Nawet w PZPN to już zauważono czego słowa Prezesa POTOKA są tego dowodem z wywiadu na www.sport.pl.

ŁKS dawał sobie radę głównie w oparciu o swoich wychowanków na tym chcemy się skupić, powrócić do KORZENI ! miłego i pracownitego dnia ! Andrzej Voigt."

Więcej o:
Komentarze (16)
ŁKS bez licencji na pierwszą ligę. Prezes Andrzej Voigt tłumaczy się na Facebooku: "Sytuacja jest ciągle daleka od normalności"
Zaloguj się
 • dzej1910

  Oceniono 27 razy 17

  Ponieważ zaraz zaczniemy oglądać odcinek 145 serialu pt. "Reanimacja Trupa" to już teraz pomóżmy chłopcom i wypiszmy wspólnie zasługi tego "zasłużonego klubu". To pojęcie pewnie będzie często padało przy rożnych szantażykach moralnych więc zaczynajmy. Ja z góry mówię, że nie mam pomysłu....

 • kapitan_marchewa

  Oceniono 23 razy 15

  Jako kibic ŁKS muszę z przykrością spytać: czy pan Voigt jest kompletnym debilem, czy tylko takiego udaje?

 • zawsze_prawdziwy

  Oceniono 16 razy 12

  dług ZUS spłacony w nocy lub wieczorem? czyli przelewem, czemu o takiej porze? czemu nie 3 - 4 dni wcześniej jeżeli tylko od tego zależało otrzymanie licencji? kpiną jest mówienie o nowym stadionie z zapleczem bo za to klub też będzie musiał płacić, chyba że Voigt zakłada już teraz że miałby zostać albo z tego zwolniony albo że kiedyś się zapłaci albo miasto znów dług umorzy? dlaczego w tej pokręconej wypowiedzi nie ma ani słowa o bieżących opłatach np. ZUS? czy aby nie to było także powodem odrzucenia wniosku? nie jestem fanem ŁKS-u bo uważam że w tej chwili więcej przynosi wstydu Łodzi niż dobrego ale czemu nie pójdzie śladem Pogoni? tam też była tragedia finansowa a dziś Portowcy wracają na piłkarskie salony i to zaledwie po kilku latach ale twardo stojąc na finansowych nogach:)

 • dzej1910

  Oceniono 22 razy 10

  Dziękuj voigt, że jest walczyk i bujal bo nowa degeneracja nie ma dostępu do internetu i by nie znała twoich mocarstwowych planów...

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 29 razy 9

  "NOWA Perspektywa jest - nowy stadion i zaplecze"
  Jedyny stadion z zapleczem ŁKS jest w Łomży.
  Ten miejski w Łodzi jest budowany na terenach zaszczanych i zasranych przez kilkudziesięciu kiboli z ełkałesu i nic z ełkałesem oprócz zapaskudzonego przez jego kiboli terenu go nie łączy...
  A przetarg na korzystanie z niego będzie publiczny i żadnego marketu tam nie będzie o co zadbają ekolodzy....

 • carlosmarc2

  Oceniono 8 razy 8

  Normalnie sie rozplakalem...

 • mondocane9

  Oceniono 11 razy 7

  Albo Voigt był nieźle nagrzany albo jego wykształcenie zatrzymało się na poziomie szkoły podstawowej.
  Tego co i jak pisze nie da się normalnie zrozumieć ....
  " ... Niestety, kwota do ZUS zaległości była na poziomie ok. 300 000 PLN, płaciliśmy ratami, bez całości nie mogliśmy podpisać Ugody z ZUS ..."
  Niech mi ktoś to zdanie przełoży na język polski.
  Gdzie jest to obiecane 3 mln, które miały zostać wpłacone do końca czerwca ?
  Powrót do korzeni to rozumiem powrót do IV ligi ?
  Tak jak kiedyś napisałem, facet ośmiesza się coraz bardziej z każdą swoją wypowiedzią.

 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 8 razy 6

  Obiecanki, cacanki, a głupiemu radość. Panie prezesie, dosyć bajkopisarstwa! Trzy lata temu w identycznych okolicznościach, niejaki Gałuszka podobne bajki opowiadał. Wspomniane bajdurzenie, zakończyło się nie przyznaniem licencji na ekstraklasę. Pan idziesz jeszcze dalej, tzn w kierunku nie przyznania licencji na pierwszą ligę.

 • przewozniak

  Oceniono 7 razy 5

  hehe jednak 4 liga prezesie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX