Sport.pl

Piotr Misztal ostro o prezesie ŁKS: Jeżeli przejmę klub, w ciągu pięciu minut zostanie spakowany w karton

- Powiem dość brutalnie, że jeśli będę zdecydowany przejąć ten zasłużony klub, to prezes w ciągu pięciu minut zostanie spakowany w karton. Tak zakończy się jego przygoda - zapowiada Piotr Misztal, który z szefami ŁKS i władzami miasta rozmawia o zainwestowaniu w podupadający klub.
W poniedziałek jako pierwsi podaliśmy, że Piotr Misztal jest zainteresowany zainwestowaniem w ŁKS. Tego dnia w urzędzie miasta rozmawiał o tym z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską i Jarosławem Turkiem, przewodniczącym rady nadzorczej sportowej spółki z al. Unii. - Na razie siadamy i sięgamy po liczydła - stwierdził po spotkaniu Misztal, który zastrzegł, że do czasu przeprowadzenia audytu nie podejmie decyzji.

W środę "Dziennik Łódzki" uchylił kolejne szczegóły w tej sprawie. Milioner i były poseł Samoobrony, który jest m.in. deweloperem i właścicielem przesypowni cementu, w rozmowie z dziennikiem przedstawił swoje oczekiwania wobec właścicieli gruntu, czyli miasta. - Interesuje mnie wieloletnia dzierżawa stadionu, którego budowa właśnie się zaczyna, a także Atlas Areny i całego terenu należącego do miasta w okolicach ŁKS - mówi Misztal w rozmowie z "DŁ".

Z każdym dniem o jego wizji wiadomo coraz więcej. W czwartek dodatkowych informacji w tej sprawie udzielił "Expressowi Ilustrowanemu". -W miejscu gdzie ma powstać czwarta trybuna chciałbym wybudować hotel połączony z centrum sportowym - spa, odnową biologiczną i gabinetami medycznymi. W hotelu byłyby loże, z których można oglądać mecz, albo inne wydarzenia na stadionie - opowiada Misztal, który nie ukrywa, że po przejęciu zarządzania Atlas Areną chciałby doprowadzić do zmian. - Ona teraz należy do miasta, ale przynosi straty. Jest jednak fajnym miejscem pracy dla urzędników i radnych. Dlatego liczę się z tym, że będą temu przeciwni, bo ja nie mam zamiaru ich tam trzymać.

Misztal deklaruje, że w finansowanie ŁKS jest gotów wyłożyć tyle, ile będzie potrzeba. - Nie przeraża mnie nawet suma 10 milionów zł, bo o takim zadłużeniu słyszałem - dodaje były poseł, który przyznaje, że zastanawia się, czy nie lepiej stworzyć ŁKS od podstaw, założyć nową spółkę i zacząć grać od IV ligi. - Z moimi pieniędzmi szybko wrócilibyśmy do ekstraklasy - przekonuje.

Misztal dosadnie wypowiedział się także o tym, co po ewentualnym przejęciu ŁKS zamierza zrobić z jego obecnym prezesem Andrzejem Voigtem. - Powiem dość brutalnie, że jeśli będę zdecydowany przejąć ten zasłużony klub, to prezes w ciągu pięciu minut zostanie spakowany w karton. Tak zakończy się jego przygoda z ŁKS. Może lepiej niech już teraz wraca do Warszawy - mówi. - To człowiek, który tylko pełni rolę prezesa, ale wywiązuje się z niej kiepsko. Wszyscy widzą, jak skończyły się jego deklaracje. Klub nie ma ani licencji, ani obiecanych przez niego pieniędzy. Zaniedbał swoje obowiązki i dlatego dla mnie to nie jest żaden partner do rozmowy.

Więcej o:
Komentarze (12)
Piotr Misztal ostro o prezesie ŁKS: Jeżeli przejmę klub, w ciągu pięciu minut zostanie spakowany w karton
Zaloguj się
 • brasi1

  Oceniono 26 razy 24

  Pewnie, że może wsadzić i 15 milionów bo na takich warunkach jakie proponuje i tak wyjdzie na spory plus. Trzeba być totalnym idiotą, żeby gościowi w zamian za sponsorowanie prywatnej spółki - de facto wtedy już jego spółki oddać w dzierżawę i tym samym zyski z Atlas Areny i nowiuteńkiego stadionu- łącznie wartych kilkaset milionów, wybudowanych za publiczne pieniądze. Do tego zgoda na hotel. Facet jest cwany, a jeśli ktokolwiek zgodzi się na ten przekręt i pozostanie bezkarny to znak, że naprawdę pora emigrować

 • stux

  Oceniono 20 razy 18

  Następny cwaniak postanowił dorobić się na piłce, wybudujcie mi stadion, przekażcie halę, dajcie ziemię a ja co roku rzucę albo nie, na klub parę groszy.

 • avantero

  Oceniono 18 razy 16

  Fotografia p. Misztala bez samochodu - nieważna!

 • thecop

  Oceniono 22 razy 12

  Bez sensu!Pozbycie się Voigta to rozstanie z codzienną porcją ubawu po pachy:) p.s 1910>1909!

 • przeprosispadaj

  Oceniono 16 razy 12

  Dobrze, że nie zagroził V., że ten wyląduje w worku. Po cemencie fałszowanym czyli "produkowanym" u Misztala:) Teraz prezes '"zasłużonego" klubu odpowie mu na facebooku i karuzela zacznie się kręcić:)

 • bartassa

  Oceniono 17 razy 11

  mnie chodziło o to, że Miasto Łódź !!! : z czegoś trzeba zrezygnować, albo z Klubu Widzew, albo ŁKS . Posiadanie dwóch klubów w Extraklasie, z jednego miasta jest trudne, bardzo trudne i kosztowne (przykłady: Kraków, Warszawa, Trójmiasto)
  Skoro działa prywatny Widzew ( nie jestem pewien, ale 100 % jest własnością prywatną) to ładowanie olbrzymich pieniędzy Państwowych w ŁKS jest Głupotą !!!

 • antoni38

  Oceniono 13 razy 11

  Co za czasy, że jakiegoś przygłupa po zawodówce z trudem skończonej pokazują w poważnej gazecie, i to wcale nie z powodu tego, że kogoś okradł, zabił albo zgwałcił. Skąd takiemu indywiduum przychodzi w ogóle do głowy, że może być poważnie traktowane?

 • arkadius.muhomory

  Oceniono 12 razy 8

  ten facet jeszcze nie popełnił samobójstwa

 • zajebistykolega

  Oceniono 8 razy 6

  a moze ktos zaczal by interesowoac sie osoba Pana Przewodniczacego Jaroslawa Turka....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX