Sport.pl

Prezes ŁZPN: ŁKS ma szansę na licencję, choć dokumentacja wciąż nie jest pełna

- ŁKS ma szansę na licencję, choć złożona dokumentacja wciąż nie jest pełna - mówi portalowi dzienniklodzki.pl Edward Potok, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.
Pod koniec czerwca komisja licencyjna I ligi nie przyznała ŁKS licencji. Powodem były zaległości wobec ZUS, piłkarzy i członków PZPN. Szefowie klubu z al. Unii złożyli odwołanie od tej decyzji i na początku tygodnie przywieźli do siedziby PZPN - jak twierdzą - wszystkie niezbędne dokumenty. - Tylko kataklizm może sprawić, że nasze odwołanie zostanie odrzucone - przekonywał kilka dni temu w rozmowie z Łódź.sport.pl Andrzej Voigt, prezes ŁKS.

O tym, czy ostatecznie ŁKS będzie mógł grać w pierwszej lidze, przekonamy się w przyszłym tygodniu. Pomoc w walce o licencję deklaruje Edward Potok, prezes ŁZPN. - ŁKS ma szansę na licencję, choć złożona dokumentacja wciąż nie jest pełna - mówi w rozmowie z portalem dzienniklodzki.pl Potok. - W piątek będę w Warszawie i osobiście sprawdzę, jakich dokumentów brakuje. - Jest nadzieja, by uzupełnić dokumentację do poniedziałku. Trzeba walczyć o pierwszą ligę.

Potok w czwartek spotkał się z Jarosławem Turkiem, prezesem rady nadzorczej ŁKS i Piotrem Misztalem, który jest zainteresowany zainwestowaniem w klub z al. Unii. Zdaniem prezes ŁZPN ŁKS stoi teraz przed wyborem jednej z trzech dróg. - Pierwsza to skuteczna walka o licencję. Druga to rozpoczęcie rywalizacji od IV ligi w obecnym kształcie administracyjnym klubu. Trzecia droga zakłada stworzenie zupełnie nowego podmiotu, który również zacznie grę od IV ligi - tłumaczy.

Więcej o:
Komentarze (7)
Prezes ŁZPN: ŁKS ma szansę na licencję, choć dokumentacja wciąż nie jest pełna
Zaloguj się
 • mondocane9

  Oceniono 8 razy 6

  Potok, termin składania dokumentów już minął to co ty chcesz uzupełniać?

 • thecop

  Oceniono 6 razy 4

  Witamy w krainie absurdu odc.4432...Swoją drogą,ciekawe czy wykorzystywanie prywatnych koneksji w celu uzupełnienia wniosku jest zgodne z prawem.O etyce nie wspominając.Ale to coś z al.unii już tak ma...1910>1909!

 • nakahed90

  Oceniono 12 razy 4

  Mnie zastanawia jaki cudem ma być ta licencji jak nie ma wszystkich dokumentów, a termin ich dostarczenia miną na początku tygodnia. Czyżby jakiś szwindel był robiony z dowiezieniem ich w poniedziałek?

 • bigosmiszcz

  Oceniono 4 razy 2

  Dajcie im te licencje bo ZAWISZA nie wygra zadnego meczu.

 • nn38

  Oceniono 1 raz 1

  -POTOK?!?!?!!
  -CO?!?!?!!?
  -CH..J Ci W D.pe!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX