Prezes ŁKS przypomina o problemach z prawem Misztala. Rewanż za "pakowanie w karton"?

Prezes ŁKS Andrzej Voigt zamieścił na swoim profilu na Facebooku skopowiany z Wikipedii wątek, w którym opisane są dotychczasowe problemy z prawem Piotra Misztala. Czy w ten sposób chciał się zrewanżować za wywiad, w którym zainteresowany przejęciem ŁKS milioner zapowiedział spakowanie Voigta w karton?
Kontrowersyjny milioner z Łodzi, który jest m.in. deweloperem i właścicielem przesypowni cementu, rozważa zainwestowanie w ŁKS. Słynący z zamiłowania do luksusowych samochodów Misztal w zamian za pomoc w ratowaniu klubu chciałby otrzymać od miasta prawa do zarządzania terenami przy al. Unii, w tym m.in. Atlas Areną i nowym stadionem miejskim, który ma powstać do końca 2013 roku.

W rozmowie z "Expressem Ilustrowanym" były poseł Samoobrony opowiadał o planach związanych z ŁKS. Przy okazji dosadnie wypowiedział się także o tym, co po ewentualnym przejęciu ŁKS zamierza zrobić z jego obecnym prezesem Andrzejem Voigtem. - Powiem dość brutalnie, że jeśli będę zdecydowany przejąć ten zasłużony klub, to prezes w ciągu pięciu minut zostanie spakowany w karton. Tak zakończy się jego przygoda z ŁKS. Może lepiej niech już teraz wraca do Warszawy - powiedział Misztal. - To człowiek, który tylko pełni rolę prezesa, ale wywiązuje się z niej kiepsko. Wszyscy widzą, jak skończyły się jego deklaracje. Klub nie ma ani licencji, ani obiecanych przez niego pieniędzy. Zaniedbał swoje obowiązki i dlatego dla mnie to nie jest żaden partner do rozmowy.

Na reakcję Voigta nie trzeba było długo czekać. Prezes ŁKS jeszcze w dzień ukazania się wywiadu postanowił napisać na swoim profilu na Facebooku post. "Ciekawe czy to prawda o tym Panie, który robi siebie za zbawcę klubu, dał dzisiaj wywiad o klubie i mojej osobie w Expresie Ilustrowanym :)" - napisał Voigt, który jako "uzupełnienie" postu wkleił skopiowany z Wikipedii wątek, w którym opisane są dotychczasowe problemy z prawem Misztala.

Można w nim przeczytać m.in., że w ostatnich 13 latach Misztal został skazany za fałszerstwo dokumentów (1999 rok), wprowadzenie do obrotu cementu bez niezbędnych dokumentów (2005) i oszustwa podatkowe (2009). W swoim poście Voigt - korzystając z informacji z Wikipedii - przypomniał także, że "w marcu 2006 Sąd Grodzki w Łodzi wymierzył mu [Misztalowi - przyp. red.] karę grzywny za uniemożliwienie przeprowadzenia kontroli w swojej firmie", "w październiku 2007 "został zatrzymany na granicy niemiecko-szwajcarskiej w związku z przewożeniem przez granicę ponad 1 mln dolarów", a "w listopadzie 2009 został zatrzymany przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, po czym prokurator przedstawił mu zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, w wyniku których Skarb Państwa miał stracić 920 tys. zł. Zastosowano wówczas wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 400 tys. zł Akt oskarżenia w tej sprawie został w grudniu 2010 skierowany do Sądu Rejonowego Łódź-Widzew." Ostatniego zdania z Wikipedii, w którym napisano, że w 2011 r. sąd umorzył tę sprawę, Voigt już nie skopiował.