Kolejny mecz ŁKS bez porażki. Remis w sparingu z Polonią Bytom

ŁKS bezbramkowo zremisował ze spadkowiczem z pierwszej ligi. Sparingu z Polonią Bytom nie będzie miło wspominał Tomasz Wełna, która doznał bolesnej kontuzji.
To był trzeci mecz kontrolny drużyny z al. Unii i drugie spotkanie bez porażki. W pierwszej połowie na wyróżnienie zasłużyły akcje Konrada Kaczmarka, Eduardo (trafił piłkę w słupek) i Artura Golańskiego, który dwa razy był blisko pokonania bramkarza. Mogła też podobać się gra na stoperze Białorusina Nikołaja Borsukowa, który bardzo poprawnie dyrygował łódzką obroną. Słabiej za to zaprezentował się kapitan drużyny Damian Pawlak, który praktycznie unikał gry.

Tuż po przerwie na skutek brutalnego ataku rywala Tomasz Wełna musiał opuścić boisko. Po meczu obrońca został zaniesiony przez kolegów do autokaru na rękach. Z kolei Mateusz Stąporski doznał kontuzji mięśnia dwugłowego i nie dokończył sparingu.

Polonia po przerwie była lepsza i mogła nawet zdobyć gola, ale Marcin Pająk w fantastyczny sposób obronił rzut karny, który wykonywał Martin Baran. W ŁKS testowany był Kamil Niewiadomski zawodnik Włocławskiej Akademii Piłkarskiej, który w minionym sezonie w 21 meczach zdobył 20 goli i zanotował 4 asysty. Grę młodego napastnika trudno ocenić, bo oddał zaledwie jeden strzał na bramkę w ciągu 45 minut.

W sparingu zagrał też Paweł Sasin, ale jak mówi Andrzej Voigt, prezes ŁKS, może zostać w klubie na przyszły sezon, ale pod warunkiem, że obniży swoje żądania finansowe.

W sobotę okazało się, że łodzianie postanowili odłożyć o dwa dni wyjazd na zgrupowanie do Gutowa Małego. - Czekamy na wtorkowe posiedzenie Komisji Licencyjnej, dlatego po ogłoszeniu decyzji o licencji zdecydujemy, czy pojedziemy na obóz - tłumaczy Marek Chojnacki, trener ŁKS. - Do tego czasu będziemy trenować na własnych obiektach.

Z kolei Rafał Kujawa, któremu PZPN rozwiązał kontrakt z winy łódzkiego klubu rozpoczął treningi z Górnikiem Zabrze, którego zawodnikiem niedawno został inny były ełkaesiak Antoni Łukasiewicz.

ŁKS - Polonia Bytom 0:0

ŁKS: Olszewski (46. Pająk) - Kuklis (46. Sasin), Barsukow (46. Bobek), Jurkowski (46. Ficoń, 85. Serafiński), Żółtowski (46. Kubicki) - Kaczmarek (46. Bułka), Cyzio (46. Wełna, 53. Tonn), Pawlak (46. Pakosz), Golański (46. Stąporski, 70. Paluch), Hordia (46. Kaliadko) - Eduardo (46. Niewadomski).