Były piłkarz ŁKS blisko transferu do... Interu Mediolan! Za 7 mln euro

Brazylijcyzk Paulinho, który w sezonie 2007/2008 był piłkarzem ŁKS Łódź, jest blisko transferu do Interu Mediolan - donoszą zagraniczne media. Włoski klub miałby zapłacić za 24-latka około 7 mln euro.
Paulinho trafił do ŁKS przed sezonem 2007/2008 z litewskiego FV Wilno. - Gdy przyjechałem do Polski miałem 19 lat. Rozegrałem bardzo dobre mecze, w których byłem prawym obrońcą. Jestem przekonany, że spotkania w Polsce miały wpływ na mój dalszy rozwój. Pozwoliły mi bowiem wejść na obecny poziom - opowiadał kilka miesięcy temu Paulinho, który wystąpił wtedy w 17 meczach ekstraklasy.

Choć zbierał dobre recenzje umowy z nim jednak nie przedłużono. Paulinho wrócił więc do Brazylii, a od 2010 roku jest zawodnikiem słynnego Corinthians, z którym wygrał w tym roku Copa Libertadores.

Wszystko wskazuje na to, że kolejnym klubem Brazylijczyka będzie Inter Mediolan. W ostatnich dniach o rozmowach w sprawie transferu informowało wiele zagranicznych mediów i portali związanych z włoskim klubem, w tym m.in. goal.com, football-italia.net i fcinternews.it.

Z informacji tych wynika, że w ostatnich dniach dyrektor sportowy Interu Piero Ausilio poleciał do Brazylii, gdzie omawiał szczegóły transferu z Corinthians (ma 10 proc. praw do Paulinho), bankiem BMG (45 proc.) i Audax (40 proc.). Głównym celem Ausilio było zbicie ceny transferu z około 9 mln euro do 8-7.

Zdaniem mediów ostatecznie wszystkim stronom udało się osiągnąć porozumienie i Paulinho, który w ubiegłym roku zadebiutował w reprezentacji Brazylii, już wkrótce przeniesie się do Mediolanu.