Były piłkarz ŁKS będzie grał... na Syberii

Olegs Laizans, który wiosną grał w ŁKS Łódź, w najbliższym sezonie występować będzie w Jenisieju Krasnojarsk. Krasnojarsk to trzecie co do wielkości miasto Syberii, które oddalone jest od Łodzi o blisko 5,5 tys. kilometrów.
25-letni reprezentant Łotwy jest wychowankiem Skonto Ryga. W sezonie 2009/10 bronił barw Lechii Gdańsk, a ostatnią wiosnę spędził przy al. Unii. Pobytu w ŁKS nie będzie jednak wspominać najlepiej. W łódzkim klubie rozegrał tylko dziewięć spotkań i po spadku z ekstraklasy odszedł z ŁKS (jego kontrakt wygasł wraz z końcem czerwca).

Laizans nowy klub znalazł w Rosji. A dokładnie w Krasnojarsku, czyli trzecim pod względem wielkości miastem Syberii. Krasnojarsk, który zamieszkuje ponad milion mieszkańców, oddalony jest od Łodzi o blisko 5,5 tys. kilometrów i znajduje się niecałe 700 km od granicy z Mongolią.

Nowym pracodawcą Łotysza został tamtejszy Jenisiej, który występuje w rozgrywkach Pierwszej Dywizji (drugi szczebel rozgrywek). Laizans związał się z nim dwuletnim kontraktem.