ŁKS z licencją na grę w I lidze!

Na tę wiadomość kibice łódzkiego klubu czekali od dawna. Jak dowiedział się Łódź.sport.pl, ŁKS otrzymał licencję na grę w pierwszej lidze!
Pod koniec czerwca komisja licencyjna I ligi nie przyznała ŁKS licencji. Powodem były zaległości wobec ZUS, piłkarzy i członków PZPN. Szefowie klubu z al. Unii złożyli odwołanie od tej decyzji i na początku tygodnie przywieźli do siedziby PZPN - jak twierdzą - wszystkie niezbędne dokumenty. - Tylko kataklizm może sprawić, że nasze odwołanie zostanie odrzucone - przekonywał Andrzej Voigt, prezes ŁKS.

Kataklizmu jednak nie było i we wtorek Komisja Odwoławcza PZPN, która rozpatrywała odwołanie łódzkiego klubu, przyznała ŁKS licencję na grę w I lidze. W rozmowie z Łódź.sport.pl potwierdził to Edward Potok, prezes Łódzkiego Związku Piłki nożnej. - Przed chwilą otrzymałem informację, że komisja bez zastrzeżeń przyznała klubowi z al. Unii licencję - powiedział Potok.

Przyznanie licencji to bardzo dobra wiadomość dla ŁKS. Gdyby klub z al. Unii jej nie otrzymał, obecna spółka zostałaby najprawdopodobniej postawiona w stan upadłości, a w jej miejsce powstałoby nowe stowarzyszenie, które musiałoby zaczynać odbudowę ŁKS od IV ligi.