ŁKS Łódź - Wisła Płock, czyli sparing spadkowicza ze spadkowiczem

Piłkarze zdegradowanego z T-Mobile Ekstraklasy ŁKS Łódź rozegrają w sobotę sparing z Wisłą Płock, który w ostatnim sezonie spadł do II ligi.
W środę piłkarze ŁKS rozegrali pierwszy sparing podczas zgrupowania w Gutowie Małym. Ich rywalem był Motor Lublin, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Do tamtego meczu trener Marek Chojnacki dysponował na zajęciach przynajmniej dwoma zawodnikami na każdą pozycję. Po sparingu postanowił jednak ograniczyć kadrę. - Wybraliśmy 15 graczy, którzy będą przygotowywać się do sezonu - zapowiada. I dodaje: - Mam wytypowanych pięciu zawodników. Jeżeli zaakceptują nasze warunki, mogą liczyć na podpisanie kontraktu.

Okrojona kadra ŁKS rozegra w sobotę kolejny sparing. O godz. 12 zdegradowani do pierwszej ligi łodzianie zmierzą się w Gutowie Małym z Wisłą Płock, spadkowiczem z I ligi. W meczu tym testowani będą m.in. napastnik Maciej Górski (z Legii Warszawa) i obrońca Joao Carlo Cardoso Ferreira (ze Stali Kraśnik). Zabraknie za to Bogusława Wyparły, który - jak pisaliśmy w piątek - po 12 sezonach odchodzi z ŁKS.