Sport.pl

Na jednej pozycji trener ŁKS Marek Chojnacki ma kłopot bogactwa

Bogusław Wyparło jednak przystał na warunki finansowe ŁKS i podpisze nowy kontrakt. Przynajmniej w bramce trener Marek Chojnacki ma komfortową sytuację.
Zamieszanie z najbardziej doświadczonym zawodnikiem klubu z al. Unii trwało od wtorku do soboty. Najpierw Wyparło zgodził się na warunki zaproponowane przez działaczy. W czwartek rada nadzorcza zmieniła jego zarobki o połowę, do 5 tys. zł miesięcznie, na co 38-letni zawodnik zareagował emocjonalnie. - Nie będę w stanie za to utrzymać rodziny - tłumaczył. W sobotę zmienił jednak zdanie i rozpoczął przygotowania z drużyną do sezonu.

Tymczasem młodzi zawodnicy - Adrian Olszewski i Karol Domżał - zapewniają, że mają ogromny szacunek do starszego kolegi, ale nie zamierzają rezygnować z walki o miejsce między słupkami bramki ŁKS-u. Trener Chojnacki twierdzi, że występy w sparingach dodały Olszewskiemu i Domżałowi pewności.

Według trenerów grup młodzieżowych Olszewski to talent, jakiego w klubie z al. Unii nie było od dawna. - Nie tylko dobrze spisuje się na przedpolu, ale i na linii. Do tego ma nieprzeciętną umiejętność gry - chwalą go szkoleniowcy.

Wyparło przewyższa obu nastolatków doświadczeniem i to on ma największe szanse, by 4 sierpnia zagrać w meczu z GKS-em w Katowicach. Minusem jest to, że po raz ostatni w lidze zagrał w marcu tego roku (z Zagłębiem Lubin 1:2), a od prawie czterech miesięcy nie miał okazji do występu w poważnym meczu.

W poniedziałek do łódzkiej drużyny ma przyjechać na testy kolejny młody bramkarz. - Myślę, że na każdej rywalizacji mój zespół może tylko skorzystać - przyznaje Chojnacki. Wiele wskazuje na to, że zgrupowanie i najbliższe sparingi - w środę z Olimpią Grudziądz i w sobotę z Zawiszą Rzgów - wyjaśnią, kto będzie podstawowym bramkarzem ŁKS-u.

Więcej o:
Komentarze (2)
Na jednej pozycji trener ŁKS Marek Chojnacki ma kłopot bogactwa
Zaloguj się
  • lysasin

    Oceniono 7 razy 5

    a juz myslalem, ze chodzi o pozycje dozorcy

  • halomietku

    Oceniono 6 razy 4

    Po ostatnich sparingach widać, że Choinacki ma kłopot bogactwa na pozycji "zawodnik kompletnie nienadający się do gry w pierwszej lidze"... 80% przebywających na zgrupowaniu to tacy zawodnicy... Kadra de facto nie istnieje, a czasu do rozpoczęcia sezonu coraz mniej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX