Arsenal w kolejce po Paulinho, byłego piłkarza ŁKS. Oferuje 9 mln funtów

Inter Mediolan nie jest jedynym wielkim klubem zainteresowanym pozyskaniem Paulinho. Według angielskich mediów ofertę kupna Brazylijczyka, który w sezonie 2007/2008 był piłkarzem ŁKS Łódź, złożył także Arsenal.
Paulinho z transferem do Interu łączony jest przynajmniej od kilkunastu dni. Na początku lipca o rozmowach w sprawie transferu informowało wiele zagranicznych mediów i portali związanych z włoskim klubem, w tym m.in. goal.com, football-italia.net i fcinternews.it. Z ich relacji przedstawiciele Interu omawiali w Brazylii szczegóły transferu z Corinthians (ma 10 proc. praw do Paulinho), bankiem BMG (45 proc.) i Audax (40 proc.). Początkowo wydawało się, że transfer dojdzie do skutku i 24-latek przeniesie się do Włoch. Skomplikowana sytuacja z prawami do zawodnika oraz upór szefów Corinthians, którzy nie chcą sprzedawać swojej gwiazdy sprawiły jednak, że Inter skupił się na sprowadzeniu innego Brazylijczyka - Lucasa Moury, którego chce kupić z Sao Paolo za około 20 mln euro.

Temat transferu Paulinho podobno nie upadł, ale mocno się oddalił. W tym samym czasie do wyścigu po pomocnika zgłosił się Arsenal. Angielskie dzienniki "Daily Mail" i "Times" podały, że londyński klub zaoferował Corinthians 9 mln funtów. Brytyjskie dzienniki piszą, że Arsene Wenger będzie musiał stoczyć prawdziwą walkę o Paulinho, który po niedawnym przedłużeniu umowy związał się z brazylijskim klubem do 2015 roku. Jak tłumaczy "Daily Mail", Arsenal pozyskał już tego lata Oliviera Giroud i Lukasa Podolskiego, ale może stracić Theo Walcotta i Robina van Persiego, których kontrakty obowiązują już tylko przez rok. Paulinho miałby być ich następcą. Alternatywą dla Brzylijczyka jest 21-letni Lewis Holtby z Schalke, który w przeszłości przyznał, że z chęcią przeniósłby się do Premier Legaue.

Przypomnijmy, że Paulinho trafił do ŁKS przed sezonem 2007/2008 z litewskiego FV Wilno. - Gdy przyjechałem do Polski miałem 19 lat. Rozegrałem bardzo dobre mecze, w których byłem prawym obrońcą. Jestem przekonany, że spotkania w Polsce miały wpływ na mój dalszy rozwój. Pozwoliły mi bowiem wejść na obecny poziom - opowiadał kilka miesięcy temu Paulinho, który wystąpił wtedy w 17 meczach ekstraklasy.

Choć zbierał dobre recenzje umowy z nim jednak nie przedłużono. Paulinho wrócił więc do Brazylii, a od 2010 roku jest zawodnikiem Corinthians, z którym wygrał w tym roku Copa Libertadores. W 2011 roku zadebiutował także w reprezentacji Brazylii podczas sparingowego meczu z Argentyną.

Która z drużyn będzie miała większy problem z utrzymaniem się w swojej lidze?