Sport.pl

ŁKS liczy na transfer Paulinho do Arsenalu. Może na nim... zarobić 400 tys. zł

Jeśli Brazylijski Corinthians Sao Paulo sprzeda do Arsenalu lub Interu Mediolan swojego piłkarza Paulinho, ŁKS ma szansę zarobić kilkaset tysięcy złotych
Andrzej Voigt, prezes klubu z al. Unii, znalazł sposób na poprawę jego sytuacji finansowej. - Możemy zarobić na transferze Paulinho - zapowiada.

Przypominamy, że reprezentant Brazylii w sezonie 2007/2008 17 razy zagrał w ŁKS-ie w ekstraklasie. Miał wtedy 19 lat. Do Łodzi Paulinho trafił z litewskiego FC Wilno. Sprowadził go Algimantas Breikstas, który razem z Danielem Goszczyńskim był przez pewien czas udziałowcem ówczesnej sportowej spółki akcyjnej. Zawodnik wrócił do ojczyzny i zaczął robić karierę. Najpierw grał w zespole Pao de Acucar, następnie bardziej znanym Bragantino, by w końcu w 2010 roku znaleźć się w słynnym Corinthians. Trafił do reprezentacji. Zdobył mistrzostwo kraju i Copa Libertadores. Ostatnio pojawiły się informacje, że Paulinho chcą kupić Inter Mediolan i Arsenal Londyn. Anglicy oferują ponoć za jego transfer aż 9 mln funtów.

Gdyby został sprzedany, skorzystałby na tym także ŁKS. Adam Kaźmierczak, dyrektor biura Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, potwierdza, że klubowi z al. Unii należą się pieniądze za wyszkolenie piłkarza. - Mogą liczyć na nie kluby, w których Paulinho występował przed 23. rokiem życia - tłumaczy. - 5 proc. sumy transferowej zostanie podzielone między drużyny, które miały wkład w wyszkolenie zawodnika.

ŁKS może liczyć na mniej więcej 20 proc. z sumy tzw. solidarity contribution. Oznacza to, że gdyby Arsenal zapłacił za Brazylijczyka 9 mln funtów (ok. 47 mln zł) byłoby to ok. 350-400 tys. zł. - W naszej sytuacji finansowej niebagatelna kwota - dodaje Voigt. Niestety, na pieniądze ełkaesiacy muszą poczekać, bo po pierwsze - najpierw musi dojść do transferu, a po drugie, wyegzekwowanie kwoty nie będzie proste. W imieniu łódzkiego klubu musi wystąpić PZPN, bo tylko on może reprezentować klub za granicą.

Przepis o tzw. mechanizmie solidarnościowym wprawdzie istnieje od dawna, ale w klubie z al. Unii nie korzystano z niego. Teraz, gdy sytuacja finansowa jest bardzo trudna, przypomniano sobie o tym. Według naszych informacji ŁKS będzie domagał się też ekwiwalentu od Wisły Kraków za braci Piotra i Pawła Brożków. Obaj występowali w łódzkim zespole w sezonie 2001/2002. ŁKS ma reprezentować w tym sporze niemiecka kancelaria adwokacka, specjalizująca się w takich sprawach. Przypomnijmy, że obaj Brożkowie na początku ubiegłego roku zostali sprzedani do tureckiego Trabzonsporu. - Wydaliśmy już odpowiednie dokumenty. W przypadku braci Brożków spodziewam się, że ekwiwalent będzie raczej symboliczny, między 10 a 20 tys. zł - tłumaczy Kaźmierczak.

Więcej o:
Komentarze (16)
ŁKS liczy na transfer Paulinho do Arsenalu. Może na nim... zarobić 400 tys. zł
Zaloguj się
 • wojcikmarcin

  Oceniono 16 razy 12

  A czy przypadkiem pan V nie za bardzo się zagalopował?
  Paulinho miał podpisany kontrakt z ŁKS'em tyle że Klejmana, Goszczyńskiego i Breikstasa (obecnie KSŁ). ŁKS Voigta od strony prawnej istnieje od 2010r i nie ma nic wspólnego z KSŁ z lat 2007/8 czy 2001/2.

  Reasumując jeżeli ktokolwiek może wystąpić po kasę za wyszkolenie P. to panowie Klejman i Goszczyński.

 • marian_7

  Oceniono 13 razy 7

  świetna wiadomość - będzie na spłacenie długu firmy Tilia wobec miasta.

 • zabavnik

  Oceniono 14 razy 6

  zastanawiam się jak ich określić żebracy czy złodzieje

 • birbantiwagabunda

  Oceniono 9 razy 5

  W ogóle jak takie cudo mogło zaistnieć w mózgownicy autora, przecież jakby ta wirtualną kasę miałby ktoś łyknąć, to albo goszczyński albo inny klejman, przecież teraz jest łks pss który odciął się od poprzedników (SS czy inny twór, już nie pamiętam)

 • dooj_ci_w_hoope

  Oceniono 12 razy 4

  "należą się pieniądze za wyszkolenie", dobrze ze nie muszą udowodnić, że wyszkolili, tylko sobie tam popykał gdzieś na bocznym i pobiegał. a może przez to obniżył loty, zamiast się czegoś nauczył, może to zawodnikowi ŁKS powinien dopłacić do transferu, za spowalnianie kariery

 • carlosmarc2

  Oceniono 5 razy 3

  Voigt kombinuje jak nie dolozyc tych 3 mln do spolki. A swoja droga wygladaja one na raczej wirtualne pieniadze.

 • mineyko

  Oceniono 11 razy -3

  W drogę drogi Paulino,
  Twoi władcy forsę zwiną,
  Może wezmą na odwagę,
  I sprzedadzą cię na wagę!
  Bo forsa to ich podnieta,
  Przed sprzedażą zjedz kotleta!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX