Sport.pl

PZPN nie zgodził się na zamianę Polonii Warszawa z KP Katowice. ŁKS walczy o grę w ekstraklasie!

PZPN nie wyraził zgody, żeby KP Katowice na licencji Polonii Warszawa wystąpił w ekstraklasie. Szefowie ŁKS zapowiadają walkę o uzyskanie licencji na grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.
ŁKS, który ostatnim sezonie zajął przedostatnie miejsce w tabeli i spadł do pierwszej ligi ma szanse na grę w ekstraklasie! Wszystko z powodu zamieszania, jakie powstało wokół Józefa Wojciechowskiego, byłego właściciela Polonii Warszawa, który miał odsprzedać w miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej KP Katowice. PZPN nie wyraził zgody na taką zamianę.

Podczas sobotniego sparingu z Zawiszą Rzgów (0:1), rozgrywanego w Gutowie Małym, to był właśnie główny temat. Na meczu był Andrzej Voigt, prezes klubu z al. Unii, który zapowiedział, że w takiej sytuacji na nowo zaczyna procedurę o uzyskanie prawa gry w ekstraklasie. - Zapoznałem się z przepisami licencyjnymi na występy w pierwszej lidze i mogę powiedzieć, że niewiele się różnią od tych, które wymagane są w ekstraklasie - mówi Voigt.

Nieoficjalnie się mówi, że największą barierą mogą być pieniądze. ŁKS potrzebowałby natychmiast miliona złotych na spłacenie najpilniejszych zobowiązań. Wiadomo już, że drużyna z al. Unii przystąpiłaby do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej w obecnym składzie, ale nie wykluczył też dodatkowych wzmocnień. - Przez rok występów w ekstraklasie moglibyśmy wyjść na prostą - stwierdził Voigt.

W sobotnim sparingu ŁKS przegrał z Zawiszą 0:1, ale powinien wygrać. Stworzył sobie więcej sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie idealnej okazji nie wykorzystał Nigeryjczyk Francis, Paweł Sasin nie wykorzystał rzutu karnego, który obronił Marcin Pająk, były bramkarz ŁKS.

ŁKS - Zawisza Rzgów 0:1 (0:0)

Gol: Zimoń (70.)

ŁKS: Olszewski (60.Domżał) - Kalinowski (80. Paluch), Kaszczelan, Cyzio, Żółtowski - K. Kaczmarek, P. Kaczmarek (60. Sarafiński), Kuklis, Sasin - Francis, Górski

Więcej o:
Komentarze (11)
PZPN nie zgodził się na zamianę Polonii Warszawa z KP Katowice. ŁKS walczy o grę w ekstraklasie!
Zaloguj się
 • syngefco

  Oceniono 28 razy 20

  LKS przegrał w sparingu z Zawiszą Rzgów (0:1) i walczy o Ekstraklasę :))))))))))))))))))))))))))

  Mnie to wystarczy za cały komentarz drużyny ubiegającej się o grę w najwyższej klasie rozgrywek.

 • poziom1908

  Oceniono 18 razy 14

  No niestety, ale moralnie właściwym by było, żeby w ex zagrał kolejny zespół z ligi (i naprawdę nie ma dla mnie znaczenia, ze byłby to akurat Zawisza).
  Byliśmy słabi, spadliśmy sportowo i nasze miejsce jest w I lidze.

 • peja203

  Oceniono 14 razy 10

  ten człowiek jest chory.jeszcze niedawno twierdził że pograja w 1lidze póki stadion budują by wyjść na prosta a teraz walczy o ekstra.chory na głowę.zadłuży jeszcze bardziej ten śmieszny klub.

 • teos_hd

  Oceniono 12 razy 8

  ŁKS nie dostanie licencji, więc znowu "utrzyma się" Cracovia

 • billshankly

  Oceniono 20 razy 4

  Przecież oficjalne stanowisko PZPN ma zająć na początku sierpnia...Intelektualna impotencja red.Walczyka jest porażająca,równać się może jedynie z troglodytą Voigtem...A klubik z al.unii pasuje do ekstraklasy jak świni siodło:)

 • carlosmarc2

  Oceniono 8 razy 2

  Ta Voigt od razu mierzy w Ex. Z tym składem? Ten człowiek to na razie tylko obiecuje...

 • 8c

  Oceniono 11 razy 1

  > Nieoficjalnie się mówi, że największą barierą mogą być pieniądze.<
  A oficjalnie, że Jerzy W. wraz z kumplami z gazetki widzewskiej

 • kcht4

  Oceniono 9 razy -1

  Byłaby jakaś sprawiedliwość za sytuacje kiedy PZPN nie przyznał licencji i Cracovia pozostała w Ekstraklasie,mimo,że spadła i była słabiutka sportowo.

  Tylko byłby jeden problem,że ŁKS byłby sportowo jeszcze słabszy niż wtedy Cracovia.
  Przynajmniej przez rundę jesienną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX