ŁKS przegrał sparing z akademicką drużyną z USA

Piłkarze ŁKS słabo spisują się w sparingach. Przegrali kolejny mecz kontrolny.
W sobotę drużyna z al. Unii rozegrała dwa sparingi. Najpierw przegrała z Zawiszą Rzgów 0:1 w Gotowie Małym, a później na sztucznej murawie nie dała rady drużynie akademickiej z USA.

Po przerwie zespół prowadzony przez Marka Chojnackiego mógł doprowadzić do remisu, ale po strzale Dawida Sarafińskiego piłka odbiła się od poprzeczki.

Trener ŁKS w sparingu z Icon FC dał szansę pokazania się Bułgarom Kristianowi Tafradzyńskiemu (Litex Lowecz) i Georgi Nedjałkowi (Calisia), Czechowi Josefowi Petrikowi (wcześniej Pelikan Łowicz i GKP Gorzów) oraz Jackowi Fałkowskiemu, który ostatnio był zawodnikiem drugiej drużyny Bogdanki Łęczna. Według Chojnackiego tylko Bułgarzy zaprezentowali się na tyle dobrze, że od poniedziałku będą przygotowywać się z drużyną. - Pozostali kandydaci oblali testy - stwierdził trener ŁKS.

Drużyna z USA od tygodnia przebywa na zgrupowaniu w Lodzi. We wtorek rozegra sparing z Widzewem, a 30 sierpnia przed powrotem do Ameryki znów zmierzy się z drużyną z al. Unii.

ŁKS - Icon FC USA 0:1 (0:1)

Gol: Raus (28.)

ŁKS: Wyparło (60. Domżał) - Paluch, Gieraga, Pawlak, Kubicki - Stąporski, Falkowski (70. Sarafiński), Nedjałkow, Petrik, Szyc - Tafradzyński