Sport.pl

Znamy wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w ŁKS. Kara dla prezesa Andrzeja Voigta!

Andrzej Voigt, prezes klubu z al. Unii, został ukarany grzywną przez Państwową Inspekcję Pracy.
Przez ostatni tydzień w sportowej spółce z al. Unii prowadzona była kontrola Państwowej Inspekcji Pracy. Powodem były zaległości klubu, który przez pół roku nie wypłacał swoim pracownikom pensji.

Spółka zatrudnia na etatach dziewięciu pracowników. Według kontrolerów żaden nie dostał w tym czasie pieniędzy. W efekcie postanowiono ukarać prezesa ŁKS grzywną w wysokości 2 tys. zł. - Nakazaliśmy też natychmiastową wypłatę zaległych pieniędzy - usłyszeliśmy w Okręgowej Państwowej Inspekcji Pracy w Łodzi. - Natomiast 21 osób, które współpracowało ze spółką, a posiada własne firmy, będą musiały dochodzić swoich praw w sądzie cywilnym.

Więcej o:
Komentarze (13)
Znamy wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w ŁKS. Kara dla prezesa Andrzeja Voigta!
Zaloguj się
 • wassercug_fajwel

  Oceniono 22 razy 14

  Ta sprawa to tylko wierzchołek góry lodowej - złodziejski ŁKS nie tylko okrada Łodzian ale również i własnych pracowników. Zasadne więc dlaczego Zdanowska stawia im stadion - bo nie czarujmy się decyzja budowy rzekomo miejskiego stadionu w miejscu szczalni kibiców ŁKSu to nic innego tylko budowa kolejnej szczalni dla nich. Najprawdopodobniej chodzi o przekręt - położenie prywatnej łapy na majątku Łodzian - czyli zawłaszczenie przez krewnych i znajomych "królika" Fali, Areny oraz Stadionu i wybudowanie kosztem terenów rekreacyjnych Łodzi zabudowy komercyjnej....

 • swistak60

  Oceniono 17 razy 9

  Taką grzywne to niech se w dupe wsadzą!!!! Dopie...ć im ku... dużo wiecej. Ciekawe kto wasz zasrany stadionik utrzyma??!!!! Moja noga na miejskim nie stanie. Chociaż może i utrzymacie co to dla was ze zdanowską jak z rodziną żyjecie to wam wyłoży. Potrzebny ten stadion jakj piąte koło u wozu.

 • carlosmarc2

  Oceniono 11 razy 9

  Ja placilem ludziom w terminie zawsze i za jakies durnoty dostałem 1200zł mandatu. Są równi i równiejsi...

 • halomietku

  Oceniono 8 razy 4

  No, no... Szacun dla PIP-u za ujawnienie wysokości kary...Jak kilka miesięcy temu PZPN ukarał ŁKS za brak wypłat dla zawodników, to wysokość kary została objęta tajemnicą...

 • qwertylodz

  Oceniono 21 razy 3

  Trzeba poprostu ich splacic bo kasa im sie nalezy.

  Jednak tego dnia i tak sie nie uda nikomu popsuc nawet gw :) BUDUJA STADION ! :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX