Sport.pl

Zbigniew Domżał, dyrektor ŁKS, o milionowych długach klubu: "Chcemy je spłacać maksymalnie przez pięć lat"

Nie wiem dokładnie, ile wynosi całkowity dług klub, ale z tego co się orientuje, oscyluje w granicach 5-7 mln zł. Niestety, skłaniałbym się jednak do tej drugiej cyfry - mówi Zbigniew Domżał, dyrektor generalny ŁKS.
Na kilka dni przed inauguracją rozgrywek w pierwszej lidze, w klubie z al. Unii zachodzą poważne zmiany. Niedawno dyrektorem generalnym ŁKS został Zbigniew Domżał. - Moim zadaniem będzie koordynowanie wszystkich spraw, które do tej pory były nieuporządkowane. M.in. z tego powodu pojawiało się dużo sprzecznych informacji i klub na tym cierpiał. - mówi.

Według Domżała głównym celem ŁKS jest to, aby klub stał się w końcu wypłacalny. - Wiadomo, że nikt nie chce przychodzić do drużyny, w której wszyscy skaczą sobie do oczu, a do tego na konta piłkarzy na czas nie wpływają pieniądze - podkreśla. - Przewodniczący rady nadzorczej Jarosław Turek zapowiedział, ze od sierpnia w miarę możliwości będzie się starał spłacać wszelkie zobowiązania.

Nowy dyrektor generalny zdradza, że regulowanie zaległości będzie trwało od trzech do pięciu lat. - To będzie długotrwały proces. Nie wiem dokładnie, ile wynosi całkowity dług klub, ale z tego co się orientuje, oscyluje w granicach 5-7 mln zł. Niestety, skłaniałbym się jednak do tej drugiej cyfry - mówi Domżał. - Szkoda, że drużyna nie utrzymała się w ekstraklasie, bo wtedy moglibyśmy spłacać długi grając w najwyższej klasie rozgrywkowej i liczylibyśmy na wpływy z Canal+ i T-Mobile Ekstraklasy. Stało się, jak się stało i wspólnymi siłami musimy to wszystko jakoś uporządkować. W pierwszej lidze na wysokie zyski nie będziemy mogli liczyć. Stacja Orange Sport nie zamierza płacić klubom za transmisje z rozgrywek.

Domżał dodaje, że jeszcze niedawno w klubie z al. Unii poważnie był rozważany start drużyny w czwartej lidze. - Zastanawialiśmy się, czy nie byłoby to lepsze rozwiązanie z ekonomicznego punktu widzenia. Ostatecznie jednak uznaliśmy, że lepiej wyjdziemy na tym, jak w nadchodzącym sezonie uratujemy I ligę, ograniczymy wydatki, a w przyszłym roku spróbujemy powalczyć o powrót do ekstraklasy - kończy.

Więcej o:
Komentarze (10)
Zbigniew Domżał, dyrektor ŁKS, o milionowych długach klubu: "Chcemy je spłacać maksymalnie przez pięć lat"
Zaloguj się
 • dabrowa1908

  Oceniono 16 razy 2

  Licze ze mlodzi z ŁKSu pokaza na co ich stac. Ten klub zawsze slynal z dobrych wychowankow i trzeba do tego wrocic !

  ŁKS KLUBEM ŁODZI JEST !

 • nn38

  Oceniono 1 raz 1

  Ostatnio p.V mówił o niespełna 2-3 mln długu , po otrzymaniu licencji ujawniono prawdziwą kwotę. Nawet sami do końca nie wiedzą ile tego jest !
  Co do "znawfców" tutaj piszących to widzę nie macie pojęcia o sytuacji w polskiej piłce:np.Śląsk zadłużony jest na grubo ponad 10 mln zł Legia jeszcze więcej nie wspominając o Wiśle.Przy nich Widzew to pan pikuś.
  Jeśli Domżał czy ktokolwiek inny wyprowadzi was na plus przez te 5 lat to powinien dostać za to Nobla.
  Tylko z drugiej strony gość już pokazał wprowadzając synka do drużyny o co mu tak naprawdę chodzi.

 • jarek.malik

  Oceniono 4 razy 0

  wstydzewa nie ma. kolejna fala troglodytów pokroju złodzieja, bandyty jędrasa i jemu podobnych już dostała zaproszenie "na wakcje". oby tak dalej.

 • billshankly

  0

  @oklodzik61gr;
  Bez komentarza...

 • oklodz61

  Oceniono 8 razy 0

  rts-eksperci?! Buraki liczyć we własnym grajdole!

 • 1234rts

  Oceniono 14 razy 0

  Nie życzę nikomu źle jeśli chodzi o finanse,gdyż los jest przewrotny i jutro ja mogę mieć kłopoty,ale.....stawiam że za 5 lat jeśli kałes nie ogłosi upadłości dług będzie wynosił 15 mln.Utrzymanie sekcji w 1 lidze kosztuje kilka milionów za sezon,a pieniędzy z canal+ tutaj już nie ma.Do tego chcecie spłacać zadłużenie.Ciekawe z czego....

 • www1908

  Oceniono 5 razy -3

  Co panowie dziennikarze napiszą o minimum 13 mln długach wstydzewa !!!!!! To was nie interesuje ? Tylko ciągłe napierd...nie w ŁKS !!!

 • billshankly

  Oceniono 13 razy -3

  O,nie trzeba było długo czekać na kolejnego kosmitę z wstydliwej strony miasta:) Zaczyna od tego,że nie wie w co się pakuje.Zważywszy,że już bodaj 123 razy robiono audyt tego grajdoła,co najmniej zastanawiające...Ale synusia-niedorajdę zdążył już upchnąć w tzw.kadrze.Prawdę powiedziawszy,ciąg dalszy zapowiada się obiecująco,pośmiewisko na całą Polskę tradycyjnie gwarantowane...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX