Czy piłkarze ŁKS mogą liczyć na premie w I lidze? "Na razie to chcemy przetrwać. Sytuacja jest wciąż dramatyczna"

Szefowie klubu z al. Unii póki co nie przewidują premii dla swoich piłkarzy. Nie wykluczają jednak, że mimo skromnego budżetu postarają się znaleźć dodatkowe pieniądze.
W niedzielę meczem z GKS Katowice piłkarze ŁKS zaczynają grę w pierwszej lidze. Celem numer 1 jest utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy, ale czy w nadchodzącym sezonie zawodnicy drużyny z al. Unii będą mogli liczyć na jakiekolwiek premie? - Na razie nic takiego nie przewidujemy. Między 15 a 30 sierpnia planujemy w 80 proc. mieć dopięty budżet. Akcjonariusze wciąż prowadzą rozmowy z nowymi inwestorami. Nie ukrywamy, że nasza sytuacja wciąż jest dramatyczna. Przede wszystkim chcemy, żeby klub przetrwał - tłumaczy Zbigniew Domżał.

Nowy dyrektor generalny ŁKS nie wyklucza jednak, że przy optymistycznym wariancie, pieniądze na premię mogą się jednak znaleźć. - Wtedy mimo skromnego budżetu chcielibyśmy uzależnić ją od miejsca, jakie ostatecznie zajmie drużyna. Może się przecież okazać, że po rundzie jesiennej będziemy na wysokiej pozycji i pojawi się szansa szybszego powrotu do ekstraklasy. Kto wie, może przy ewentualnym wsparciu nowych sponsorów byłoby to możliwe - zastanawia się Domżał. - Staramy się jednak twardo stąpać po ziemi i nie napinamy muskułów na pokaz. Zależy nam przede wszystkim na utrzymaniu w pierwszej lidze.