Na co stać nową drużynę ŁKS? "Jak zajmiemy miejsce tuż nad strefą spadkową, to będziemy szczęśliwi"

- Traktuję ten zespół, jako miejsce, w którym zawodnicy mogą się wypromować. Jeśli ktoś się sprawdzi, to ma szansę zostać z nami na następny rok - mówi Marek Chojnacki, trener ŁKS. .
Po zakończeniu ostatniego sezonu, który zakończył się spadkiem ŁKS do pierwszej ligi, drużyna przeszła kolejną już z rzędu kadrową rewolucję.

Z doświadczonych piłkarzy, którzy zajęli przedostatnie miejsce w ekstraklasie zostali tylko Bogusław Wyparło i Paweł Sasin. Reszta zawodników rozwiązała kontrakty. - Nasza kadra obecnie liczy 21 piłkarzy. Wciąż czekamy na certyfikaty trzech Amerykanów: Kevina Garcii, Kevina Edwardsa i Nelsona Baccero. Jeśli wszystkie sprawy uda się załatwić, to prawdopodobnie będziemy mieli już komplet - mówi Marek Chojnacki, trener ŁKS.

Do tej pory drużyna z al. Unii pozyskała: Karola Domżała, Daniela Cyzię, Jakuba Więzika, Pawła Kaczmarka, Konrada Kaczmarka, Nikołaja Borsukowa i Jacka Kuklisa.

Wiadomo także, że trener Chojnacki nie będzie mógł liczyć Szymona Salskiego i Adriana Jurkowskiego, którzy przechodzą rehabilitacje po groźnych urazach. W ŁKS nie będzie za to występować Predrag Kaszczelan, który nie zgodził się na proponowane warunki kontraktowe. - Chcieliśmy z nim podpisać umowę na rok z opcją przedłużenia.

Zbigniew Domżał, dyrektor generalny ŁKS, dodaje, że mocno wierzy w nowo zbudowany zespół. - To fajni chłopcy, którzy ambitnie przykładają się do treningów. Pewnie zdają sobie sprawę z tego, że ten klub może być dla nich trampoliną do kariery. Mam nadzieję, że nie zawiodą i zrealizują podstawowy cel, jakim jest utrzymanie w I lidze. Nawet, jak zakończymy rozgrywki tuż nad strefą spadkową, to będziemy szczęśliwi - mówi Domżał.