Kibice ŁKS spotkali się z prezydent Zdanowską i wydali oświadczenie: "Stadion jest niezagrożony"!

Zarząd stowarzyszenia kibiców ŁKS Łódź spotkał się z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, która - według oficjalnego komunikatu stowarzyszenia - zapewniła ich, że budowa stadionu miejskiego przy al. Unii nie jest zagrożona.
Od kilku tygodni przyszłość inwestycji za 218 mln zł (stadion i mała hala) była bardzo niepewna. Wszystko z powodu problemów finansowych Budusa Katowice, czyli dotychczasowego lider konsorcjum, który złożył wniosek o upadłość układową. Jednocześnie w sądzie został złożony inny wniosek: o zmianę warunków umowy. Martwiący się o losy inwestycji kibice ŁKS spotkali się z prezydent Hanną Zdanowską. Po spotkaniu wydali oświadczenie. Oto jego treść:

"Informujemy, iż dzisiaj [w poniedziałek - przyp. red.]w godzinach wczesnoporannych doszło do spotkania przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego z Panią Prezydent Miasta Łodzi - Hanną Zdanowską. Podczas tej jakże ważnej dla nas rozmowy staraliśmy się wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które pojawiły się ostatnimi czasy w temacie budowy stadionu miejskiego przy al. Unii Lubelskiej 2. Z niekrytą satysfakcją informujemy, iż Pani Prezydent zapewniła nas o tym, że realizacja inwestycji nie jest zagrożona a kibice najstarszego łódzkiego klubu mogą spać spokojnie.

Jednocześnie mamy nadzieję, iż ta szczęśliwa dla nas informacja będzie początkiem przeganiania czarnych chmur, które od kilku tygodni ponuro wiszą nad naszym klubem. Możecie przyjąć nasze zapewnienia, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby kluczowe dla dalszego istnienia oraz rozwoju Łódzkiego Klubu Sportowego zagadnienia, zostały rozwiązane w satysfakcjonujący nas - kibiców, sposób, a powstający stadion miejski niewątpliwie może okazać się fundamentem tych nadchodzących, pozytywnych zmian w naszym klubie co oczywiście bardzo nas cieszy [...]"

Więcej o sporcie w Łodzi i stadionach na blogach: Jarosława Bińczyka, Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego