ŁKS Łódź nadal nie ma trenera, ale za to aż czterech kandydatów

Czterech trenerów chce pracować w rundzie wiosennej w ŁKS - dowiedział się lodz.sport.pl
Działacze ŁKS w połowie grudnia rozwiązali kontrakt z Markiem Chojnackim. Według Jarosława Turka, przewodniczącego rady nadzorczej, zmiana całego sztabu szkoleniowego, bo odszedł też drugi trener Dariusz Bartkowski, nie zmieni jednak planu w przygotowań drużyny do rundy wiosennej. Łodzianie wznowią zajęcia w najbliższy poniedziałek 7 stycznia.

Nie wiadomo jednak, kto poprowadzi zajęcia, bo wciąż trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Niemal pewnym kandydatem wydawał się być Bohdan Bławacki, który jesienią prowadził Tomasovię Tomaszów Lubelski, ale odrzucił ofertę. Niedawno napisaliśmy, że ofertę złożył Mariusz Wilkowiecki, który prowadził samodzielnie drugoligowy Sokół Aleksandrów i trzecioligowego Włókniarza Zelów.

Filip Kenig, główny udziałowiec spółki, zdradza, że do klubu zgłosiło się jeszcze trzech kandydatów (oprócz Wilkowieckiego). - Ich nazwiska niewiele mówią, nikogo też nie zaskoczą, dlatego nie chciałbym ich ujawniać - mówi. - Rozmowy prowadzi Jarek Turek, który z tej grupy wybierze najlepszego kandydata.

ŁKS zajmuje 16. miejsce w tabeli i do bezpiecznej strefy traci pięć punktów.