Wiemy, którzy trenerzy chcą zostać trenerami ŁKS Łódź: Polakowski i Kurowski

Wojciech Polakowski i Marian Kurowski to kolejni kandydaci na trenera ŁKS - dowiedział się portal lodz.sport.pl
W środę było niemal pewne, że trenerem ŁKS zostanie Dariusz Bratkowski. Do podpisania umowy jednak nie doszło z powodu rozbieżności finansowych oraz ustalenia realnego terminarza spłaty zaległości wobec Bratkowskiego.

Zbigniew Domżał, dyrektor generalny spółki, na konferencji zadeklarował, że do soboty pojawi się nowy szkoleniowiec. Nieoficjalnie wiadomo, że działacze prowadzą rozmowy z dwójką kandydatów. Dowiedzieliśmy się, że chodzi o 39-letniego Wojciecha Polakowskiego i 64-letniego Mariana Kurowskiego.

Polakowski to były piłkarz m.in. Amiki Wronki, Śląska Wrocław i Ceramiki Opoczno, a jako trener ostatnio prowadził trzecioligową Kotwicę Kołobrzeg oraz czwartoligowy Bałtyk Koszalin. Pod koniec ubiegłego roku był na kilku meczach łodzian na stadionie przy al. Unii, dlatego jego zatrudnienie wydaje się bardzo prawdopodobne.

Bardziej znany na rynku trenerskim jest Kurowski, który pracował m.in. w Amice Wronki, Lechu Poznań, Turze Turek, a ostatnio prowadził Polonię Środa Wielkopolska. Na przeszkodzie mogą stanąć większe wymagania finansowe Kurowskiego.