Były piłkarz ŁKS Łódź będzie grał w lidze... irackiej!

PRZEGLĄD PRASY. Adrian Świątek, były piłkarz ŁKS Łódź, prawdopodobnie podpisze kontrakt z mistrzem Iraku Erbil SC - informuje ?Dziennik Łódzki?.
Nowy klub Świątka ma jeden z najwyższych budżetów w lidze irackiej. Przed wyjazdem do Erbilu piłkarz otrzymał zapewnienie, że nie ma się czego obawiać, bo w tym rejonie Iraku od dawna jest bezpiecznie.

W jaki sposób 26-letni napastnik dowiedział się o możliwości gry w egzotycznej lidze? - Siedziałem przy kawie z Darkiem Stachowiakiem, byłym piłkarzem m.in. ŁKS, i on dostał telefon, że mistrz Iraku szuka szybkiego napastnika. Na decyzję miałem pół dnia - opowiada Świątek w rozmowie z "Dziennikiem Łódzkim".

Piłkarz przebywa w Iraku od poniedziałku. W czwartek prawdopodobnie podpisze umowę z nowym klubem. Erbil SC będzie występował w Lidze Azjatyckiej, która jest odpowiednikiem rozgrywek Ligi Europy.

Świątek to były piłkarz ŁKS. W klubie z al. Unii występował przez trzy lata. W tym czasie rozegrał 33 mecze w ekstraklasie oraz I lidze i strzelił dziewięć goli. Wiosną 2010 r. mierzący 174 cm wzrostu zawodnik przeniósł się do Górnika Zabrze, z którym wywalczył awans do ekstraklasy. Później Świątek reprezentował takie kluby jak Ruch Radzionków, Piast Gliwice, a ostatnio Sandecja Nowy Sącz.