Porozumienie kibiców z Akademią Piłkarską osiągnięte! Będzie nowy ŁKS Łódź, jest też... chętny do budowy stadionu

Stowarzyszenie ŁKS Łódź - tak będzie nazywał się nowy podmiot, który przystąpi do rozgrywek w IV lidze.
We wtorek doszło wreszcie do podpisania porozumienia między Akademią Piłkarską ŁKS a Stowarzyszeniem Kibiców ŁKS, które otwiera drogę do zmian statutowych w akademii. - Na najbliższym walnym zgromadzeniu dokonamy zmiany nazwy na Stowarzyszenie ŁKS Łódź, a także kilku zmian w statucie, które pozwolą na prowadzenie drużyny seniorów. Nastąpią także nowe wybory zarządu i komisji rewizyjnej - tłumaczy Jakub Gajownik, radca prawny akademii.

Podczas konferencji prasowej poinformowano, że akademia otrzymała już pisemną zgodę od Mirosława Wróblewskiego, prezesa stowarzyszenia ŁKS, na posługiwanie się nazwą ŁKS. Z kolei stowarzyszenie kibiców dostało od akcjonariuszy spółki sportowej ŁKS SA prawa do historycznej przeplatanki. - Rozmowy były trudne, ale ostatecznie plecionka została odzyskana - mówi Jacek Lipiński, szef kibiców. Pozyskanie przeplatanki to z pewnością spory atut sympatyków klubu z al. Unii w dalszych rozmowach o jego przyszłości.

We wtorek szefowie AP ŁKS prosili prezydent Hannę Zdanowską o spotkanie oraz wsparcie dla nowego stowarzyszenia. Przekazano także list intencyjny firmy Mosty Łódź, która zadeklarowała chęć przystąpienia do przetargu na budowę stadionu miejskiego przy al. Unii na dotychczasowych zasadach. - Czyli Mosty chcą wykonać inwestycje za wcześniejszą kwotę umowną oraz otrzymać wynagrodzenie po wykonanej pracy - tłumaczy Tomasz Salski, członek władz akademii.

Dopiero po spotkaniu w urzędzie miasta szefowie nowego stowarzyszenia rozpoczną procedurę rejestracji w ŁZPN. - W tej chwili AP ŁKS jest członkiem PZPN, ale chcemy pójść do związku, mając wszystkie dokumenty zapięte na ostatni guzik - dodaje Gajownik.

Nieoficjalnie wiadomo, że w czerwcu ŁZPN będzie musiał zarejestrować nie tylko nowy ŁKS Łódź, ale także inny nowo powstały klub, który będzie mieć swoją drużynę w II lidze. Przypominamy, że do końca kwietnia SMS Łódź miał podjąć decyzję, czy odkupi licencję na występy w II lidze od Tura Turek.

Łukasz Bielawski, szef AP ŁKS, nie chciał nic zdradzić na temat ewentualnego składu kadry nowego stowarzyszenia. Nieoficjalnie wiadomo, że do funkcji trenera przymierzany jest Wiesław Pokrywa, wieloletni działacz akademii. - Poczekajmy spokojnie do przyszłego tygodnia na ostateczne decyzje - odpowiada tajemniczo Pokrywa.