Tomasz Salski z ŁKS: "Trzeba budować stadion przy al. Unii. Wszystko jest gotowe"

- Teren ŁKS to jedyna słuszna lokalizacja, na której może powstać stadion miejski - uważa Tomasz Salski, przedstawiciel Akademii Piłkarskiej ŁKS
We wtorek Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, ogłosiła, że w mieście powstanie tylko jeden stadion. - Albo na terenach Orła albo przy al. Piłsudskiego - zakomunikowała. I dodała, że o wyborze miejsca zadecyduje kryterium finansowe.

Działaczy ŁKS takie oświadczenie mocno zaskoczyło. - Najbardziej interesuje mnie, w jakim czasie ma zostać wybudowany stadion - mówi Tomasz Salski, przedstawiciel Akademii Piłkarskiej ŁKS. - Jedynym miejscem, na którym można szybko wybudować nowy stadion, jest teren przy al. Unii. Śmiem twierdzić, że za kadencji tej rady miejskiej, czyli w ciągu 18 miesięcy, prace budowlane na Orle albo przy ul. Piłsudskiego w ogóle nie zostaną rozpoczęte.

I dodaje: - Pamiętajmy, że przy al. Unii wszystko jest już gotowe do budowy. Jest pozwolenie na nią i istnieje projekt techniczny, dlatego wystarczy rozpisać przetarg i rozpocząć procedurę wyłonienia wykonawcy. Jeżeli powiedziało się "A", czyli wydało pieniądze na przygotowanie inwestycji, a do tego są firmy zainteresowane przystąpieniem do nowego przetargu i ewentualnej budowy, to trzeba powiedzieć "B" i wybudować stadion miejski przy al. Unii.