Jakub Gajownik z AP ŁKS: "Jesteśmy zawiedzeni, ale drużyna powstanie!"

Decyzja prezydent Łodzi o tym, że nowy stadion nie powstanie przy al. Unii, nie podcięła nam skrzydeł. ŁKS będzie miał drużynę - zapewnia Jakub Gajownik, pełnomocnik Akademii Piłkarskiej ŁKS.
Jerzy Walczyk: Uczestniczył pan w rozmowach przedstawicieli ŁKS z prezydent Hanną Zdanowską, do których doszło po ogłoszeniu decyzji o rezygnacji z budowy stadionu przy al. Unii. O czym rozmawialiście?

Jakub Gajownik: Nie ukrywam, że wyraziliśmy swoją dezaprobatę dla decyzji pani prezydent, że stadion nie powstanie na al. Unii. Tym bardziej że w chwili obecnej spełnione są wszystkie warunki, aby taka inwestycja tam powstała. Są przecież projekt i pozwolenie na budowę. Pozostaje tylko rozpisać przetarg i wyłonić wykonawcę. Rozmawialiśmy też o terenach przy al. Unii, na których mogłaby powstać baza treningowa dla ŁKS. Przypomnę, że na mocy porozumień, które były podpisywane przed laty, miasto powinno taką bazę zbudować. Chciałbym też dodać, że nie rozmawialiśmy z panią prezydent o pomocy finansowej dla nowego stowarzyszenia, które będzie odbudowywać seniorską piłkę w klubie z al. Unii.

Mówi pan jednak o terenach pod bazę treningową, a to już przecież forma pomocy finansowej, bo ŁKS miałby nie płacić za ich użytkowanie.

- Nie padły żadne deklaracje, że miasto przekaże bądź nie przekaże nam tych terenów. Na pewno jednak ŁKS chce mieć swoje miejsce, gdzie mógłby szkolić młodzież oraz rozgrywać ligowe mecze.

Wiadomo już, że przy al. Unii nie powstanie stadion...

- Jesteśmy zawiedzeni zmianą lokalizacji i zakomunikowaliśmy to pani prezydent. W tej chwili nie wiemy bowiem, gdzie będziemy grać w nadchodzącym sezonie. Nie ukrywam, że chcemy grać na al. Unii, i to powiedzieliśmy prezydent Zdanowskiej.

Czy decyzja o budowanie stadionu gdzie indziej wstrzymuje prace przy powołaniu drużyny seniorów?

- Broń Boże! Wszyscy w ŁKS jesteśmy niezadowoleni, ale naszych działań nie wstrzymujemy. Cały czas chcemy odbudować seniorską piłkę przy al. Unii. Decyzja prezydent Łodzi w żaden sposób nie podcięła nam skrzydeł. Drużyna seniorska wystartuje w rozgrywkach od najbliższego sezonu. Do końca maja powinny nastąpić zmiany w statucie i zarządzie Akademii Piłkarskiej, a graniczny termin to 15 czerwca. Do tego dnia należy zgłosić drużynę do rozgrywek.

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.