ŁKS złożył w magistracie petycję ws. budowy stadionu miejskiego

Przedstawiciele Akademii Piłkarskiej ŁKS doręczyli w poniedziałek prezydent Hannie Zdanowskiej petycję w sprawie budowy stadionu miejskiego przy al. Unii.
W niedzielę kibice ŁKS zorganizowali przemarsz ze stadionu al. Unii na plac Wolności, gdzie manifestowali przeciwko decyzji Zdanowskiej ws. wycofania się z inwestycji przy al. Unii. Liczyli, że na wiec przyjdzie Zdanowska. Ostatecznie prezydent na placu Wolności nie było. Podczas wiecu Jacek Lipiński, szef Stowarzyszenia Kibiców ŁKS, zapowiedział jednak, że petycja trafi do prezydent już w poniedziałek.

Pismo dostarczyło dwóch przedstawicieli akademii piłkarskiej. Podobno udało im się porozmawiać krótko z prezydent. O czym? Tego nie wiadomo.

W piśmie dostarczonej Hannie Zdanowskiej kibice zadają wiele pytań. Zapewniają, że jeżeli dojdzie do skutku budowa przy al. Unii, to powstanie tam stadion miejski, z którego będą mogły korzystać wszystkie łódzkie kluby. Tłumaczą, że w przypadku innej lokalizacji obiekt będzie tylko dla jednej łódzkiej drużyny. Według nich świadczą o tym hasła, które wznoszą kibice z al. Piłsudskiego: "stadion Widzewa tylko na Widzewie". - Przecież debatujemy nie o stadionie Widzewa, ale o stadionie miejskim - podkreślają fani z al. Unii.

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.