Wiemy, gdzie powstanie nowy stadion dla ŁKS!

Dowiedzieliśmy się, jaki pomysł ma prezydent Hanna Zdanowska na stadion przy al. Unii. Nowy w miejscu boiska treningowego!
We wtorek Hanna Zdanowska ogłosiła, że stadion miejski powstanie na obiekcie przy al. Piłsudskiego, a na terenach przy al. Unii zostanie zbudowana nowa trybuna. - Gdy ŁKS będzie się rozwijał, również stadion będzie systematycznie rozbudowywany - argumentowała prezydent Łodzi. Według naszych informacji w miejscu parkingu technicznego Atlas Areny powstanie nowa hala, która będzie służyła najpierw siatkarzom podczas przyszłorocznych mistrzostw świata, a następnie łódzkim drużynom. Z kolei stara hali w czasie wakacji zostanie zamknięta, a jesienią rozebrana.

W miejsce istniejącego boiska o sztucznej nawierzchni powstanie boisko trawiaste z jedną trybuną o pojemności około pięciu tysięcy miejsc. W planie jest zbudowanie kolejnych trybun o podobnej pojemności.

W miejscu dotychczasowego boiska, na którym do tej pory grał ŁKS, zostaną stworzone trzy treningowe, na których będą mogły ćwiczyć grupy młodzieżowe.

Więcej o stadionie na blogach Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego.