Odbudowa ŁKS Łódź nabiera przyspieszenia. "Mamy dwóch kandydatów na trenera"

Reaktywowanie drużyny seniorów ŁKS-u jest coraz bliższe. Już teraz wiadomo, że drużyna w najbliższym sezonie będzie grać na starym stadionie, a trenować m.in. na sztucznym boisku, które zostanie przeniesione z al. Unii na Energetyka i w hali przy ul. Skorupki
Prawie przez pięć godzin zarząd Akademii Piłkarskiej ŁKS dyskutował o dopasowaniu przygotowań drużyn piłkarskich akademii do terminarza robót budowlanych przy stadionie. Mówiono też o wyborze trenera drużyny seniorów.

Wcześniej Tomasz Salski, przedstawiciel akademii, rozmawiał z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską. Dowiedział się, że w środę na sesji rady miejskiej będzie głosowana uchwała o pieniądzach na budowę centrum sportowego przy al. Unii. Wszystko wskazuje, że w czerwcu zostanie rozpisany przetarg na pierwszy etap inwestycji, czyli budowę małej hali obok Atlas Areny oraz boiska z trybuną. Salski twierdzi, że jeżeli nie będzie żadnych odwołań, prace budowlane powinny zacząć się jesienią.

- Dla nas najważniejsze teraz jest zabezpieczenie miejsc na treningi w okresie zimowym - mówi Wiesław Pokrywa, trener koordynator akademii. Wszystko dlatego, że stara hala oraz dwie trybuny (z wyjątkiem Galery) zostaną wkrótce zburzone.

Pojawiła się tez informacja, że sztuczna murawa z al. Unii przeniesiona zostanie na boisko Energetyka na Zdrowiu, a zimą piłkarze będą mogli trenować w hali na ul. Skorupki, ale szefowie akademii czekają na pisemne potwierdzenie z miasta. - Wierzę, że nasz plan zostanie uwzględniony przez miasto - deklaruje Pokrywa. Wojciech Rosicki z UMŁ powiedział "Gazecie", że odradzający się ŁKS nie powinien mieć żadnych obaw, bo na propozycje akademii miasto czeka do końca maja. - Wcześniej skorzystaliśmy z uwag dwóch byłych piłkarzy ŁKS, jak powinny wyglądać nowe boiska treningowe - dodaje Rosicki.

W środę debatowano także o nowej drużynie seniorów. - Mamy przynajmniej dwóch poważnych kandydatów na trenera, a jeden z nich to były piłkarz ŁKS-u - informuje Salski. - Myślę, że do końca tygodnia ogłosimy nazwisko nowego szkoleniowca.

Kto nim będzie? Wiadomo, że nie Pokrywa, który nadal będzie koordynatorem przy szkoleniu młodzieży. Wśród kandydatów wymienia się nazwiska Marcina Pyrdoła, Artura Kościuka i Marka Chojnackiego. Pierwszy był szkoleniowcem drużyny Młodej Ekstraklasy, drugi - jest cenionym trenerem grup młodzieżowych, a Chojnacki prowadzi teraz Zawiszę Rzgów. - Poczekajmy spokojnie do soboty, bo tego dnia mamy zaplanowane rozmowy z kandydatami - mówi jeden z działaczy. - Na razie nie ma porozumienia w kwestii trenera, bo nadal nie wiemy, w której lidze zagramy.

Wszystko przez informację, że drużyna z al. Unii mogłaby nawet zostać zgłoszona do III ligi, bo PZPN zapowiedział reorganizację rozgrywek po likwidacji Młodej Ekstraklasy.

W poniedziałek o godz. 18 rozpocznie się nadzwyczajne walne zgromadzenie członków akademii, na którym zostanie kilka istotnych decyzji. Najważniejsze będzie dotyczyła zmiany nazwy akademii na "ŁKS Łódź", kolejna poszerzenia składu zarządu o przedstawicieli Stowarzyszenia Kibiców ŁKS oraz dokonanie korekty statutu, która pozwoli na prowadzenie drużyny seniorów.