Kolejne zwycięstwo Akademii Piłkarskiej ŁKS. U siebie jest niepokonana

W 11. kolejce centralnej ligi juniorów AP ŁKS i SMS grały ze zmiennym szczęściem.
W roli gospodarza wystąpili tym razem ełkaesiacy. Podopieczni trenera Jana Lirki pokonali Polonię Warszawa 1:0 po golu Krzysztofa Borowskiego. To szóste zwycięstwo łodzian na swoim boisku. Goście kończyli mecz w dziewiątkę, bo sędzia Michał Mularczyk ukarał Aleksandra Flakiewicza i Mateusza Konaszewskiego czerwonymi kartkami. Co ciekawe, obaj musieli opuścić boisko po faulach na Kamilu Cupriaku, dla którego był to chyba ostatni mecz w barwach klubu z al. Unii. - W poniedziałek jadę na zgrupowanie kadry do lat 19, które potrwa do końca ligi juniorów - tłumaczy Cupriak. - Dla mnie powołanie to ogromne wyróżnienie, ale mam nadzieję, że kolegom uda się awansować do finału i wtedy pomogę im w walce o medale.

O możliwość pozyskania utalentowanego napastnika pytają nie tylko Legia Warszawa, Lech Poznań czy Widzew, ale też kluby zagraniczne. - Kilka klubów zgłosiło się także bezpośrednio do mnie, ale nie ujawnię ich nazw - mówi. Zaznacza, że nie podjął jeszcze konkretnej decyzji, w którym klubie zagra po wakacjach.

Cupriak jest wychowankiem SMS Łódź, dlatego AP ŁKS po odejściu zawodnika może liczyć na około 15 tys. zł za jego wyszkolenie.

AP ŁKS - Polonia Warszawa 1:0 (1:0)

Gol: Borowski (36.)

AP ŁKS: Wojtysiak - Borowski, Surowiec, Zaleśny, Majcherowicz - Jarczewski (70. Ryplewicz), Szymański (46. Bielicki), Żytek, Borkowski (86. Owczarek), Jurkowski (89. Szumer) - Cupriak.

SMS Łódź z kolei na wyjeździe z ŁKS Łomża 0:1. Była to szósta przegrana podopiecznych trenera Piotra Grzelaka w wiosennych rozgrywkach centralnej ligi juniorów.

ŁKS Łomża - SMS Łódź 1:0 (0:0)

Gol: Godlewski (75.)

SMS: Kuśmirek - Łuś, Grzech, Wachowiec, Goliński - Biały (60. Szczepanik), Bąk (50. Gula), Mrotek, Bujalski, Głowiński - Ciuńczyk (75. Rasała).

Po 11 kolejkach AP ŁKS jest druga w tabeli, a SMS - piąty.