Sport.pl

W której lidze zagra ŁKS Łódź? "To trudna i odpowiedzialna decyzja"

W poniedziałek ŁKS S.A. zostanie wyrzucony ze struktur piłkarskich. Jego miejsce zajmie ŁKS Łódź utworzony z inicjatywy działaczy Akademii Piłkarskiej ŁKS i Stowarzyszenia Kibiców ŁKS.
W kwietniu Filip Kenig, główny udziałowiec ŁKS S.A., po niekorzystnej dla łodzian decyzji Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, wycofał drużynę z rozgrywek I ligi. Nadal sportowa spółka z al. Unii jednak pozostawała członkiem struktur piłkarskich. Świadczy o tym fakt, że ŁKS S.A. został nawet uwzględniony w czasie ostatniego losowania w PZPN rozgrywek Pucharu Polski. Wszystko wskazuje na to, że wylosowana przez łodzian Termalica Nieciecza otrzyma wolny los.

W poniedziałek 17 członków Łódzkiego Związku Piłki Nożnej wreszcie wykreśliło ŁKS S.A. ze struktur związkowych. Jego miejsce teoretycznie zajmie ŁKS Łódź, który powstał z inicjatywy działaczy Akademii Piłkarskiej ŁKS i Stowarzyszenia Kibiców ŁKS. - Akademia była w naszych strukturach, dlatego potrzebna będzie kosmetyczna zmiana, która sprawi, że drużyna seniorów z al. Unii będzie mogła przystąpić do rozgrywek centralnych - tłumaczy Adam Kaźmierczak, wiceprezes ŁZPN. W której zagra lidze? - O tym zadecydujemy na posiedzeniu zarządu - odpowiada Kaźmierczak.

Czy ŁKS dostanie zgodę na grę w trzeciej, czy rozpocznie rozgrywki od czwartej ligi? - Nie wiem, jaką koledzy podejmą decyzje - przyznaje Janusz Matusiak, członek zarządu ŁZPN. - To bardzo trudna i zarazem odpowiedzialna decyzja.

Po niedawnej rozmowach prezesa Edwarda Potoka z Zbigniewem Łazarczykiem, szefem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, w nowym sezonie w grupie łódzko-mazowieckiej trzeciej ligi zamiast 16 zagra 20 drużyn. Ustalono, że cztery dodatkowe miejsca mają otrzymać rezerwy Legii Warszawa, Polonii Warszawa, Widzewa i prawdopodobnie ŁKS. Nieoficjalnie wiadomo, że rezerwom PGE GKS Bełchatów zostanie przyznane miejsce w IV lidze. Przed powstaniem rozgrywek Młodej Ekstraklasy drugi zespół z Bełchatowa występował w piotrkowskiej klasie okręgowej. - Jak to się skończy, przekonamy się w poniedziałkowy wieczór - zapowiada Kaźmierczak

Działacze i trener ŁKS Wojciech Robaszek z duszą na ramieniu czekają na decyzje zarządu ŁZPN. - Prowadzę rozmowy kontraktowe, oglądam kandydatów do drużyny, ale nadal nie wiem, w której lidze zagramy - przyznaje szkoleniowiec.

Właśnie z tego powodu, do tej pory nie została podpisana umowa z trenerem, w której wymagany jest zapis o klasie rozgrywkowej.

W sobotę Robaszek zamiast na dwa mecze wybrał się na spotkanie Omegi Kleszczów z Zawiszą Rzgów, gdzie obserwował grę wychowanków klubu z al. Unii występujących w drużynie ze Rzgowa. - Jedno nazwisko trafiło do mojego notesu - przyznaje. - Mam nadzieje, że po decyzji ŁZPN sprawy kontraktowe nabiorą tempa.

Pod koniec lipca drużyna wyjedzie na zgrupowanie do ośrodka Antoniego Ptaka w Gutowie Małym.

Więcej o:
Komentarze (21)
W której lidze zagra ŁKS Łódź? "To trudna i odpowiedzialna decyzja"
Zaloguj się
 • billshankly

  Oceniono 39 razy 17

  Że jest Pan niedoinformowaną zakałą quasi dziennikarską tego portalu to wiem od lat,teraz wychodzi coś znacznie gorszego,brak jakichkolwiek zasad czy choćby minimum przyzwoitości.Jeszcze wczoraj był Pan przekonany,że Łks zagra z Termalicą,dopiero wpis forumowicza @ginger7777 musiał wyprowadzić Pana z błędu.Ale o tym już ani słówka,nie mówiąc o prozaicznym dziękuję.Już dawno równasz Walczyk do Kuczmerów,Hochstimów czy innych Kondraciuków,a niżej już spaść nie można...Choć znając ciebie...

 • loverewelka

  Oceniono 45 razy 15

  Z OSTATNIEJ CHWILI:
  W Łodzi wraz z nowym/starym łks zawiązała sie nowa wierna grupa kibiców tego klubu.Ich myślą przewodnią a zarazem wsparciem piłkarzy oprócz dopingu beda cotygodniowe wypady do lasu w celu zbierania grzybów.Od tego momentu oficjalną potrawą w łks zamiast macy bedzie zupa grzybowa.Wraz z tym nowym wydarzeniem na nowym jedno-trybunowym stadionie tej drużyny?powstanie nowa sektorówka "Grzybiarze" uszyta przez nowy 314 osobowy FC Muchomorek .Mamy nadzieje ze ta inicjatywa fanatyków łks podniesie na duchu ich zawodników i doda im skrzydeł do dalszej pracy dzieki nowemu menu w stołówce klubowej.

 • costrzebazmienic

  Oceniono 49 razy 15

  Podobno Stowarzyszenie Kibiców lks po tym jak udało im się "załatwić" 4, a teraz 3 ligę sonduje możliwość gry najstarszego łódzkiego klubu w ekstraklasie, twierdząc że będą tam jedyną drużyną spełniającą warunki licencyjne, bo nie mają żadnego zadłużenia. Wróble ćwierkają, że gdy dostaną zgodę na grę w ekstraklasie, to wystąpią o zabranie licencji wszystkim pozostałym klubom (jako zadłużonym) i automatyczne przyznanie elkalesowi tytułu mistrza Polski.

 • przekorny_lodzianin

  Oceniono 42 razy 12

  Entliczek, pentliczek,
  Zielony stoliczek...

 • riccione

  Oceniono 6 razy 4

  @bolecwdupiec
  Kolego, podaj numer konta a prześle ci drobne na leczenie.

 • wassercug_fajwel

  Oceniono 34 razy 4

  każda inna decyzja niż B-Klasa będzie skandalem i przekrętem - łks łódź założony w 2013 roku nie jest kontunuatorem ani żydowskiego ełkałesu z 1909 roku ani komunistycznego włókniarza z 1945 roku ani pełowskiego kaesu z 2009 roku....... to ze se kupili godło/herb nie upoważnia ich do sięgania tradycji tych klubów - jeśli nawet one takowej chlubnej nie mają

 • xpppx

  Oceniono 39 razy 3

  Z ŁKS SA. NA ŁKS ŁÓDŹ Śmieszne to jest

 • piotrkowska10

  Oceniono 29 razy -5

  MOŻE CZERWONI ZACZNĄ ANALIZOWAĆ SWOJĄ HISTORIĘ OD 2004 ROKU ....ZMIANY NAZWY ..LIKWIDACJE ETC.SKANDAL TO DWA RAZY PRZYZNANA LICENCJA DLA WAS ...TRZECIEGO RAZU NIE BĘDZIE.PILNUJCIE SWOICH TEMATÓW I NIE ŻYJCIE PROBLEMAMI ŁKSu BO SWOICH MACIE BEZ LIKU!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX