ŁKS Łódź rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

W czwartek piłkarze ŁKS rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu w IV lidze. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 18 zawodników.
Najbardziej znany z nich to Michał Białek, ostatnio występujący w Zawiszy Rzgów. - Zacząłem karierę w ŁKS-ie, i chciałbym w nim skończyć - mówił. Był też Szymon Salski, mający na koncie dwa mecze w ekstraklasie. Pozostali piłkarze do tej najwyżej występowali w III lidze, jak bramkarz Mechanika Radomsko Michał Dawid. Na treningu było też kilku juniorów akademii piłkarskiej z al. Unii, którzy wiosną byli rewelacją rozgrywek centralnej ligi juniorów.

Trener Wojciech Robaszek z kolei zapowiada, że jego zawodników w najbliższych dniach czeka tylko praca i jeszcze raz praca. Łodzianie na razie będą mieć po jednym treningu, ale w następnych dniach obciążenia będą zwiększane. W okresie przygotowawczym łodzianie rozegrają kilka sparingów. Inauguracyjna gra kontrolna odbędzie się w sobotę o godz. 11 na stadionie przy al. Unii. Rywalem będzie trzecioligowa Warta Sieradz, a następnie zmierzą się m.in. z MKS Kutno (17), Lechią Tomaszów (20), Omegą Kleszczów (24), Sokołem Aleksandrów (27), Mechanikiem Radomsko (3 sierpnia). Wszystko wskazuje na to, że pod koniec lipca ełkaesiacy wyjadą na tygodniowe zgrupowanie do Gutowa Małego.