ŁKS zremisował ze spadkowiczem z III ligi. Kto rozczarował trenera?

ŁKS rozpoczął serię sparingów przed sezonem w IV lidze. Po meczu z Wartą Sieradz trener łodzian Wojciech Robaszek zrezygnował z dwóch piłkarzy
Przeciwnikiem łodzian była Warta Sieradz, która w niedawno zakończonym sezonie spadła do IV ligi. Mecz na głównej płycie boiska przy al. Unii zakończył się remisem, co bardzo ucieszyło trenera Wojciecha Robaszka. - To był przecież nasz pierwszy oficjalny sprawdzian, w którym zagrali kandydaci do naszego zespołu - stwierdził. - Trudno nie cieszyć się z wyniku, skoro niektórzy z moich zawodników nie znali nawet imion swoich boiskowych kolegów.

Szkoleniowiec dał szansę pokazania się 21 zawodników, w tym kilku wychowankom. Wyjściowym składzie znaleźli się m.in. Szymon Salski, Adrian Kasztelan, Olaf Okoński.

Łodzianie w pierwszej połowie kilka razy zagrozili bramce rywali. Po zmianie stron, kiedy na boisku była inna jedenastka, gospodarzom przytrafiły się momenty dekoncentracji. Szczególnie środkowym obrońcom, które najpierw wykorzystał Marcin Kobierski, a następnie Kamil Woźniak. Po godzinie gry łodzianie przegrywali 0:2. Trener Robaszek błyskawicznie zareagował i do gry powrócił Salski, który razem z Piotrem Słyścio bardzo poprawnie spisywali się na środku obrony. Od tego momentu ŁKS znów zagrał bardziej uważniej i - co ważne - wreszcie groźnie zaatakował. W 57. min po fantastycznym lobie Rafała Jankiewicza gospodarze zdobyli kontaktowego gola. Wyrównanie padło po stałym fragmencie gry i samobójczym strzale Michała Łochowskiego, byłego ełkaesiaka.

Po sparingu trener Robaszek zrezygnował z Łukasza Szmidta i Adama Błaszczyka. Pierwszym piłkarzem, który jest bliski podpisania kontraktu, jest Aleksander Ślęzak. - Po spotkaniu z szefami klubu zaakceptował nasze warunki - przyznaje Robaszek. - Szefowie rozmawiają z kolejnymi zawodnikami, dlatego kadra się powoli krystalizuje.

Na poniedziałkowym treningu pojawią się kolejni zawodnicy. Wszystko wskazuje, że wśród nich będą wychowanek ŁKS Bartosz Szymański, który miał przejść do Miedzi Legnica, oraz napastnik Dawid Strzelczyk.

ŁKS - Warta Sieradz 2:2 (0:1)

Gole: Jankiewicz 74., samobójcza 83. - Kobierski 48., Woźniak 57.

ŁKS: Dawid - Surowiec, Salski, Słyścio, Bielicki - Jurkowski, Ryplewicz, Ślęzak, Marciniak, Kasztelan - Okoński oraz po przerwie: Sekuterski - Szmidt, Zaleśny, Błaszczyk (61. Salski), Bielicki - Adamski, Białek, Żytek, Paprocki - Marecki, Jankiewicz