Szefowie ŁKS i władze Łodzi podpisały list intencyjny w sprawie budowy centrum sportu. Kiedy trzy kolejne trybuny?

W czwartek w siedzibie UMŁ władze Łodzi i szefowie ŁKS podpisali list intencyjny w sprawie budowy centrum sportu przy al. Unii.
11 czerwca UMŁ rozpisał przetarg na budowę przy al. Unii małej hali oraz boiska piłkarskiego z trybuną zachodnią. Niedawno magistrat ponownie wydłużył termin składania ofert, który teraz ma się zakończyć 5 sierpnia. Szefowie i kibice ŁKS liczą jednak, że na budowie boiska z jedną trybuną się nie skończy i wraz z odradzaniem się klubu i awansem do wyższych lig miasto podejmie decyzję o dobudowaniu pozostałych trybun. Takie rozwiązanie na majowej sesji, na której radni przekazali pieniądze na inwestycję, proponowała zresztą prezydent Hanna Zdanowska.

By obietnice nabrały nieco bardziej wiarygodnego wymiaru, postanowiono podpisać list intencyjny w tej sprawie. W czwartek w siedzibie UMŁ parafowali go prezydent Hanna Zdanowska oraz członkowie zarządu ŁKS: Tomasz Salski i Wiesław Pokrywa.

Co zawarto w liście? W czwartym kwartale tego roku ma zakończyć się budowa boiska ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Minerskiej, a do 31 października ma być kupiony i zamontowany parkiet w hali sportowej przy ul. Skorupki.

Jeśli chodzi o centrum sportu, to po realizacji I etapu miasto planuje do 15 października 2014 r. rozpisać przetarg na etap II, czyli budowę trzech boisk treningowych przy al. Unii.

Najważniejszy etap, czyli dokończenie budowy stadionu, będzie uzależniony od wyników ŁKS. - Miasto zakłada, że w terminie sześciu miesięcy od awansu drużyny seniorów ŁKS na drugi poziom rozgrywek piłkarskich [czyli I ligi] ogłosi przetarg na dokończenie budowy stadionu o pojemności 20 tys. miejsc - zapowiedziała prezydent Zdanowska. - Zakończenie tego etapu powinno nastąpić w przeciągu 36 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą.

Prezydent zapowiedziała, że miasto chce także umożliwić korzystanie z obiektów przy al. Unii i ul. Minerskiej zarówno w trakcie budowy, jak i po jej zakończeniu. - Będziemy chcieli dokonać tego na podstawie osobnej umowy, zawartej zgodnie z przepisami o pomocy publicznej - dodała.

Zadowolenia z podpisania listu nie ukrywają w ŁKS. - Al. Unii 2 to nasze miejsce, to nasz dom. Dlatego mam nadzieję, że to, co dzisiaj podpisaliśmy, po prostu się ziści. Bardzo na to liczymy i bardzo w to wierzymy - powiedział Salski.

Więcej o stadionach na Realiście, sportowym blogu Szymona Bujalskiego.