ŁKS blisko podpisania kontraktów z piłkarzami

Olaf Okoński, Adrian Kasztelan i Adrian Filipiak są bardzo blisko pozostania w ŁKS. - Doszliśmy z nimi do porozumienia, pozostała tylko kwesta podpisów na kontrakcie - informuje Wiesław Pokrywa, trener koordynator klubu z al. Unii.
W poniedziałek Pokrywa zapowiadał, że po sparingu z MKS Kutno rozpocznie rozmowy kontraktowe. Dzień później rozmawiał z Okońskim, Kasztelanem i Filipiakiem. - Wszyscy zaakceptowali nasze warunki, więc przygotowujemy dla nich umowy - przyznaje Pokrywa. I dodaje, że w następnych dniach ma rozmawiać z kolejnymi zawodnikami. - Powoli krystalizuje się kadra - cieszy się.

Żadnego z piłkarzy nie trzeba bliżej przedstawiać, bo wszyscy to wychowankowie klubu z al. Unii. Najbardziej doświadczony jest Kasztelan, który występował m.in. w Koronie Kielce, Ruchu Chorzów, a ostatnio Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Niedawno wrócił na stale do Łodzi i postanowił pomóc swojemu byłemu klubowi.

Zła informacja jest taka, że z walki o angaż w ŁKS zrezygnował napastnik Tomasz Marecki, który postanowił nadal występować w Orkanie Buczek. Ofertę odrzucił też bramkarz Michał Kołba, który ma ambicje występowania w wyższych ligach. W klubie z al. Unii liczono, że przyjedzie na czwartkowy trening, bo to wychowanek ŁKS, a do tego wiosną rozegrał trzy mecze w pierwszej lidze. Kołba wybrał jednak testy w innym klubie i sprawa obsady bramki nadal jest aktualna. Na razie Jakub Skrzypiec, trener bramkarzy, przygotowuje do gry w lidze Kamila Woźniaka i Adama Sekuterskiego, ale Wojciech Robaszek zapowiada, że na sparing z Lechią Tomaszów przyjedzie kolejny kandydat do bramki.

W czwartkowym treningu ełkaesiaków, który odbył się nietypowo, bo w Parku na Zdrowiu, uczestniczyło 22 zawodników, w tym jeden nowy. To 22-letni Adrian Traczyk, syn Jacka, przed laty piłkarza ŁKS. Tak jak ojciec jest pomocnikiem. - Najlepiej czuję się w środku pomocy - mówił przed wyjściem na zajęcia.

Zabrakło z kolei dwóch piłkarzy, którzy w środę zagrali z MKS Kutno: Oktawiana Maliszewskiego (ostatnio LKS Kobierzycko) i Piotra Gołucha (Włókniarz Zelów), z których trener zrezygnował.

W piątek ŁKS będzie trenować o godz. 17, a w sobotę o godz. 11 na stadionie przy al. Unii rozegra sparing z Lechią Tomaszów.

W czwartek z kolei poznaliśmy terminarz meczów barażowych o prawo gry w IV lidze. O dwa miejsca rywalizują LKS Mierzyn, Start Brzeziny i Widok Skierniewice. 7 sierpnia Start zagra u siebie z Widokiem, a trzy dni później LKS Mierzyn będzie podejmować Start. Na koniec, 14 sierpnia, Widok zagra z Mierzynem.