Kto będzie pierwszym bramkarzem ŁKS? O miejsce walczą... pracownik kancelarii prawniczej i sędzia piłkarski

Pracownik kancelarii prawniczej i sędzia piłkarski rywalizują o miejsce w bramce ŁKS-u.
Choć klub z al. Unii starał się o kilku bramkarzy z niższych lig, to wszystko wskazuje, że o miejsce w podstawowym składzie będą walczyć jego wychowankowie Kamil Woźniak i Adam Sekuterski. - Bronią wszystko, co mogą, nie popełniają rażących błędów, a do tego w każdym meczu swoją grą pomagają drużynie - ocenia Jakub Skrzypiec, trener bramkarzy ŁKS-u. Do tej pory w sparingach ełkaesiacy stracili trzy gole. - Przed nami jeszcze kilka spotkań kontrolnych, po których wspólnie z trenerem Wojciechem Robaszkiem podejmiemy decyzję, który z nich będzie pierwszym bramkarzem - zapowiada Skrzypiec.

Bardziej doświadczony jest 27-letni Woźniak, na co dzień pracownik toruńskiej kancelarii adwokackiej, która pomaga poszkodowanym w uzyskaniu odszkodowań komunikacyjnych. Skrzypiec pamięta go z występów w Warcie Sieradz. - Jego atutem są spokój i dobre warunki fizyczne. Niestety, musi nadrobić zaległości z poprzedniego sezonu - ocenia. - Adam Sekuterski jest młodszy, przez to bardziej perspektywiczny. Poza tym ma przeogromną ochotę do pracy. Dobrze radzi sobie na linii, ma świetny refleks.

Według trenera obaj muszą jednak wyraźnie poprawić grę na przedpolu, bo atakowanie bramkarza w niższych ligach jest na porządku dziennym. Sekuterski opowiada, że grę w ŁKS-ie chce połączyć z dokończeniem studiów na Uniwersytecie Łódzkim oraz... sędziowaniem w niższych ligach.

- Gra w piłkę i sędziowanie to sens mojego życia. Do tej pory otrzymuję pozytywne oceny. Wierzę, że z każdym sezonem będę otrzymywał nominację do wyższej ligi - opowiada.

W ŁKS-ie liczono, że do rywalizacji włączy się Jakub Wojtysiak z drużyny juniorów akademii piłkarskiej. - Pamiętam, że na pierwszych zajęciach zaprezentował się bardzo poprawnie. Kuba podjął jednak zaskakującą decyzję o rezygnacji z gry - żałuje Skrzypiec.

W sobotę Woźniak i Sekuterski zostaną poddani najtrudniejszej próbie. ŁKS o godz. 11 rozegra w Rudzie Bugaj sparing z Sokołem Aleksandrów, drugim zespołem ubiegłego sezonu w III lidze.

Więcej o sporcie w Łodzi i nie tylko na blogach: Jarosława Bińczyka, Szymona Bujalskiego i Bartłomieja Derdzikowskiego