ŁKS królem sparingów i postrachem trzecioligowców

W przedostatnim letnim meczu kontrolnym ŁKS pokonał Mechanika Radomsko, beniaminka III ligi.
W sparingu trener Wojciech Robaszek, jak wcześniej to czynił, nie zdecydował się jednak na eksperymenty w składzie. W pierwszej połowie postawił na zawodników, których widzi w wyjściowej jedenastce na mecz ligowy z Jutrzenką Warta. Wyjątkiem był napastnik Adam Patora, dla którego był pierwszy i zarazem ostatni sprawdzian przed ewentualnym podpisaniem kontraktu.

Kibice, którzy licznie wypełnili krytą trybunę szczególnie przed przerwą zobaczyli wiele płynnych akcji łodzian, bo gospodarze grali wtedy w optymalnym ustawieniu. Wynik otworzył Patora. Wcześniej wychowanek ŁKS-u dwa razy próbował pokonać bramkarza Rafała Dawida. Na 2:0 podwyższył Adrian Kasztelan, najlepszy zawodnik na boisku. Dobry mecz rozegrał Dawid Sarafiński, który wyrasta na lidera drugiej linii. - Udało się pokazać z dobrej strony - mówi skromnie. Wychowanek ŁKS-u był motorem napędowym większości akcji ofensywnych.

Na drugą połowę wyszła niemal nowa jedenastka i rozpoczęła grę niefrasobliwie. Szybko okazało się, że w drużynie nie ma wartościowych zmienników, zwłaszcza pomocników. Ełkaesiakom było trudno dłużej utrzymywać się przy piłce czy wymienić kilka celnych podań. Wyjątkami byli dwaj wychowankowie trenera Jana Lirki - Adrian Filipiak i Jakub Ryplewicz

- To był bardzo przyzwoity sparing. Pierwsza połowa należała do nas, w drugiej rywale nieco częściej byli w posiadaniu piłki. Straciliśmy bramki po kardynalnych błędach. Praktycznie obie rywalom sprezentowaliśmy - podsumował mecz trener Wojciech Robaszek.

Po sparingu szefowie ŁKS-u rozmawiali z Patorą, który w minionym sezonie występował w Zjednoczonych Stryków, a wcześniej w drugoligowej Elanie Toruń. - Na razie trudno mówić o konkretach. Naszym priorytetem jest dokończenie rozmów z dwójką piłkarzy, którzy z nami trenują od dawna - tłumaczy Wiesław Pokrywa, trener koordynator w ŁKS-ie. Według niego do klubu nie wróci doświadczony Piotr Klepczarek, który obecnie trenuje i występuje w drużynie beach soccera KP Łódź.

Dla ełkaesiaków ostatnim testem przed rozpoczęciem IV ligi będzie sparing z Nerem (10 sierpnia w Poddębicach).