Piłkarz i jeden z trenerów ŁKS oskarżeni o korupcję

Michał B. i Jakub S. z ŁKS zostali oskarżeni przez wrocławską prokuraturę za udział w korupcji
Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu oskarżyła pięciu byłych piłkarzy ŁKS i Polaru Wrocław o ustawienie meczu z kwietnia 2004 roku. Informację podał blogPiłkarska mafia . Według śledczych ówczesny właściciel klubu z al. Unii zapłacił piłkarzom Polaru za sprzedanie meczu. Michał B. i Jakub S. zostali oskarżeni, bowiem zawieźli przeciwnikom 20 tys. zł. Łodzianie wygrali we Wrocławiu 3:1, ale gospodarze i tak musieli oddać część pieniędzy, bowiem nie dotrzymali jednego z warunków umowy - do przerwy ŁKS miał prowadzić, a był bezbramkowy remis.

Michał B. jest obecnie zawodnikiem ŁKS, zaś Jakub S. - jednym z trenerów. Obaj zadeklarowali dobrowolnie poddali się karze - osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Michał B. musi oddać tysiąc złotych nielegalnie przyjętej łapówki. W tym samym procesie skazani zostali trzej zawodnicy Polaru, m.in. znany z gry w ŁKS Jacek S.

Całość na bloguPiłkarska mafia .

W gigantycznej aferze korupcyjnej w polskiej piłce brały zamieszane były też m.in. Widzew i GKS Bełchatów. Drużyna z al. Piłsudskiego została zdegradowana z ekstraklasy, a jeden z jej ówczesnych sponsorów dostał zarzuty.