Sport.pl

Trudne rozmowy w ŁKS. Szefowie klubu chcą wyjaśnień od piłkarzy i asystenta trenera

Adrian Filipiak, Wiktor Żytek mają się tłumaczyć z wyjazdu na mistrzostwa Europy w minipiłce nożnej. Pozostali z korupcji sprzed lat
Chodzi o Adriana Filipiaka, Wiktora Żytka, Michała B. i Jakuba S. Dwaj pierwsi bez zgody władz klubu wyjechali na amatorskie mistrzostwa Europy w minipiłce nożnej, które niedawno rozegrane zostały na Krecie. - Prawda, że wcześniej obaj otrzymali naszą zgodę na wyjazd na zgrupowanie kadry Polski do Niemiec, ale później sytuacja uległa diametralnej zmianie, bo plaga kontuzji sprawiła, że byli potrzebni, Stąd była nasza odmowa na ich udział w imprezie w Grecji - tłumaczy Łukasz Bielawski, prezes ŁKS. I dodaj, że obaj opuścili drużynę w trudnym momencie, ale na temat ewentualnej kary nie chce się wypowiadać. - Wszystko będzie wiadomo po wtorkowym spotkaniu - zapewnia. Filipiak i Żytek od powrotu z Grecji trenowali indywidualnie i nie byli w ogóle brani pod uwagę przy ustalani kadry meczowej.

Trudna rozmowa też czeka kapitana ŁKS i asystenta trenera Wojciecha Robaszka, którym prokuratura we Wrocławiu postawiła zarzuty korupcji w piłce nożnej. Obu zarzuca się ustawianie meczu w sezonie 2003/2004. Chodzi o spotkanie ŁKS z Polarem Wrocław, które rozegrane zostało 24 kwietnia 2004 roku. - Całe zajście miało miejsce ponad dziewięć lat temu - opowiada Bielawski. - Domyślam się, że połowa ligi była wtedy zamieszana w ustawianie spotkań. Pamiętajmy, że obaj nie zostali jeszcze skazani, nie ma żadnego wyroku, dlatego trudno mówić z naszej strony o ewentualnej karze, skoro nie zapadły żadne wyroki - argumentuje prezes ŁKS.

Również Adam Kaźmierczak, wiceprezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej przyznaje, że że dopóki obaj nie zostaną skazani prawomocnym wyrokiem, dla PZPN nie ma sprawy. - Poczekajmy spokojnie na ostateczne zakończenie sprawy - dodaje Kaźmierczak.

Po meczu w Mierzynie piłkarze z al. Unii w poniedziałek nie trenowali. Przygotowania do niedzielnego spotkania z Concordią Piotrów (początek o godz. 14) rozpoczną we wtorek o godz. 17. Wszystko wskazuje na to, że do treningu powróci Szymon Salski, który w poprzednim tygodniu nie ćwiczył z drużyną z powodu urazu kostki.

Więcej o:
Komentarze (9)
Trudne rozmowy w ŁKS. Szefowie klubu chcą wyjaśnień od piłkarzy i asystenta trenera
Zaloguj się
 • mondocane9

  Oceniono 58 razy 4

  Nie zarzuca im się, a SAMI SIĘ PRZYZNALI ... a to spora różnica.
  .
  Poza tym nie tylko jednego meczu, red. Walczyk "zapomniał" o sprzedaży meczu z Cracovią też w 2004r.
  Wybiórcze przedstawianie faktów nie oddaje pełni sytuacji.
  Kilka dni temu działacze oznajmili, że nie ukarzą zawodników, tak więc co to za news?
  Może ich "doświadczenie" w tym zakresie jeszcze się przyda w łks-ie.

 • przekorny_lodzianin

  Oceniono 69 razy 3

  Nmożliwe! Kryształowy ŁKS splamiłby się korupcją?? Przecież to domena tylko Widzewa i innych ukaranych drużyn. o.O
  Czyżby genialni "psychiatrzy" spod znaku galery aż tak pomylili się w swojej diagnozie odnośnie rzekomej schizofrenii paranoidalnej T. Cebuli? o.O

 • qazwsxedc1212

  Oceniono 24 razy 2

  Dajcie grać młodym. Myślę, że dla Filipiaka i Żytka absencja w dwóch spotkaniach to i tak wystarczająca kara. Co do pana kapitana oraz drugiego trenera - myślę, że kto raz został splamiony korupcja nie poprzestanie na tym. Uważam, iż nowy ŁKS budowany od podstaw powinien wyrzekać się tego typu zachowań. To miał być nowy, czysty ŁÓDZKI KLUB SPORTOWY złożony z młodych perspektywistycznych zawodników :)

 • jarek.malik

  Oceniono 24 razy -4

  I oto chodzi: SZCZEROŚĆ W NASZYM KLUBIE TO NORMA.

  ŁKS do boju!
  ŁKS do boju!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX