Sport.pl

ŁKS już teraz szuka piłkarzy do III ligi. Dwóch zaliczyło testy

Dwóch piłkarzy Motoru Lubawa przyjechało na testy do ŁKS. Wszystko wskazuje na to, że tylko Cezary Nowiński wiosną zagra w drużynie z al. Unii.
Sprawa awansu ŁKS do trzeciej ligi wydaje się przesądzona, dlatego działacze już rozpoczęli poszukiwania kandydatów do gry w nowym sezonie. Trener Wojciech Robaszek na testy zaprosił Pawła Kołcza i Cezarego Nowińskiego z Motoru Lubawa. Pierwszy ma 17 lat i jest stoperem, drugi jest starszy o rok i występuje jako ofensywny pomocnik. Menedżerem piłkarzy jest Piotr Tyszkiewicz, który od wielu lat współpracuje z klubem z al. Unii. Obaj jego zawodnicy zagrali w sparingu drużyną OSSM. To zespół złożony z piłkarzy z klasy sportowej prowadzonej przez ŁZPN. Trenerami są Paweł Zawadzki i Zbigniew Tąder, a przeciwko ŁKS zagrali m.in. Karol Chmielewski (Zawisza Rzgów), Adam Kaźmierczak, Jakub Świątek, Jakub Domański (wszyscy Włókniarz Moszczenica), Artur Król (Orzeł Parzęczew), Karol Domżał (Świt Nowy Dwór Mazowiecki), Kamil Pokrzywiński (Uniejów) i Piotr Grzywacz (Start Brzeziny).

Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale dla Robaszka wynik był sprawą drugorzędną. Trener ŁKS po sparingu przyznał, że najbardziej był zadowolony z postawy ofensywnego pomocnika z Lubawy, którego atutem była doskonała gra lewą nogą. Niwiński jesienią rozegrał 12 spotkań w III lidze, zdobywając trzy gole.

Kto jeszcze się podobał? - Jeden z graczy rywali - stwierdził tajemniczo szkoleniowiec. Prawdopodobnie Robaszek miał na myśli Chmielewskiego z Zawiszy, którego przed laty trenował. - Na pewno chciałbym ich zatrzymać, ale decyzja nie należy do mnie - podsumował łódzki szkoleniowiec.

Więcej o:
Komentarze (5)
ŁKS już teraz szuka piłkarzy do III ligi. Dwóch zaliczyło testy
Zaloguj się
 • jarek.malik

  Oceniono 35 razy 15

  Panie Robaszek, Pan dobrze wybiera, żeby nie grał szrot jak za miedzą!

  Gra w Łódzkim Klubie Sportowym to nobilatcja i powód do domu. Nie brać pierwszych lepszych, co to lewą noga piłkę podkręci.

  W Łodzi bez zmiany... :)

 • konraj

  Oceniono 14 razy 2

  Bo Robaszki to dobre chłopy są!

 • rokicie08

  Oceniono 8 razy 0

  jak zwykle nieprawdziwe informacje.... wynik zakonczyl sie wygrana ŁKS 1 :0

 • rokicie08

  Oceniono 8 razy 0

  Jak zwykle nieprawdziwe imformacje...... ŁKS wygrał ten sparing 1;0.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX