Stadion przy al. Unii czeka na przedsezonową wizytację

Już na początku przyszłego tygodnia obiekt przy al. Unii musi być gotowy na weryfikację przez służby miejskie i policję. - Będziemy pracować nawet w weekend, by przegląd wypadł pozytywnie - zapewniają przedstawiciele Mirbudu, wykonawcy nowego centrum sportu w Łodzi.
W poniedziałek w południe przedstawiciele policji, straży miejskiej i urzędu miasta będą wizytować stadion przy al. Unii. Celem wydanie zgody na organizację przez ŁKS imprez masowych. - Pozostało do wykonania trochę robót ziemnych, ale zdążymy - twierdzi Marek Szymanowicz, kierownik budowy. Według Mirbudu do czasu wizytacji stadion zostanie ogrodzony metalowym płotem, odtworzony zostanie monitoring, staną też cztery bramki, którymi kibice będą wpuszczani na trybuny.

W środę pracownicy Mirbudu i jego podwykonawcy w błyskawicznym tempie niwelowali ziemię po wyburzeniu starej hali. Wykopy po fundamentach były zasypywane, bo do poniedziałku na miejscu po wyburzonej hali stanąć ma trybuna aluminiowa, która jesienią była z kolei zamontowana za bramką od strony zegara. Na jej miejscu MOSiR postawił prowizoryczne zaplecze dla klubu. - Postawiliśmy 13 metalowych kontenerów, w których znajdą się szatnie z natryskami, magazyn sprzętu sportowego - opowiada Krzysztof Malicki z MOSiR-u. Będą tam też pomieszczenia dla sędziów i... stanowisko dowodzenia policji. - Na poniedziałek wszystko powinno być gotowe - dodaje Malicki.

Lada dzień zostanie też uruchomiona instalacja nawadniająca murawę stadionu przy al. Unii, o której na razie trudno powiedzieć, aby była zielona. - Sztuczne oświetlenie i podgrzewanie murawy nie funkcjonują, ale nadal sprawnie działa instalacja nawadniająca murawę - dodaje Malicki.

Zbigniew Jarzębowski, odpowiedzialny w klubie z al. Unii za bezpieczeństwo, sprawdza postęp prac. - Wszystko idzie w dobry kierunku, dlatego nie powinno być problemów z otrzymaniem zgody na imprezy masowe - uważa.

Równolegle na obiekcie przy al. Unii prowadzone są wykopy pod ponadsześciometrowe fundamenty nowej trybuny zachodniej, która powstanie na miejscu dotychczasowego sztucznego boiska. Wiadomo, że nowa trybuna będzie miała 30 metrów szerokości, jej wysokość to 20 metrów. Będzie posiadała dwa łuki. W sumie będą na niej miejsca dla 5700 kibiców.