ŁKS może organizować przy al. Unii imprezy masowe

?Do trzech razy sztuka? - mogą powiedzieć w ŁKS. Po dwóch wcześniejszych nieudanych lustracjach w środę klub otrzymał wreszcie pozytywną opinię od służb. Oznacza to, że przy al. Unii będzie można organizować imprezy masowe.
W środę służby po raz trzeci wizytowały stadion przy al. Unii. Dwie wcześniejsze lustracje zakończyły się niepowodzeniem, gdyż nie wszystko było przygotowane zgodnie z wytycznymi. Początkowo do trzeciej miało dojść we wtorek, ale z powodu wichury trzeba było naprawić płot, przez co lustrację przełożono na środę.

W przypadku braku pozytywnej opinii rozważano nawet możliwość przełożenia meczu na inny termin. Nie będzie to jednak konieczne, gdyż policja po oględzinach stadionu zaakceptowała wszystkie naniesione poprawki i dopuściła obiekt do organizacji imprez masowych. Teraz swoją opinię musi jeszcze wysłać do Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, który to wydaje ostateczną zgodę. Z tym nie powinno być już jednak żadnych problemów. Oznacza to, że niedzielny mecz będzie mogło obejrzeć 2,2 tys. osób.